Site rengi

Tasarım

Berkin Elvan ölümsüzdür  

03.04.2016
490
A+
A-

 

16 Haziran 2013 günü, Gezi İsyanı devam ederken evinden ekmek almak üzere çıktığında başından gaz kapsülüyle vurulan, 269 gün hastaneden yaşam savaşı verdikten sonra 11 Mart 2014 günü hayatını kaybeden Berkin için İzmir Karşıyaka’da eylem gerçekleştirdik.

11 Mart Cuma günü saat 19.00’da Karşıyaka Çarşı girişinde toplandık. “Berkin’in Hesabı Sorulacak”, “Berkin’e Sözümüz Devrim Olacak”, “Hepimiz Berkin’in Öldürmekle Bitmeyiz” sloganlarıyla başlayan eylemimiz, liseli bir yoldaşımızın yaptığı basın açıklamasıyla sürdü.

Açıklamada: “Ölümünden sonra milyonlarca insanı sokağa döken ve milyonlarca insanı ağlatan; bu katil, sömürücü sisteme karşı kinle dolduran bir halk çocuğudur Berkin Elvan. Bu yüzden en içten samimiyetimizle inanarak  “Berkin Elvan Ölümsüzdür, Berkin Elvan Onurumuzdur!” sloganı atmaktayız…  Bekin Elvan’ı 15 yaşında katleden caniler sadece onu öldürmekle kalmadı. Geçmişte de öldürüyorlardı şimdi de öldürmekten geri durmuyorlar.

Bir tarafın Vatan Savunması, diğer tarafın da Saray Savaşı dediği ve aslında BOP’ un bir adımı olan, yani bir “BOP savaşı” olan son operasyonlarla birlikte de küçük yaşta çocuklar katledilmekte. Her gün bombalar yağmakta. Çocuklar ya ölmekte ya da yetim-öksüz kalmakta. Okula gidememekte. Hükümet eliyle ya da örgüt eliyle insanlar katledilmekte; yüzlerce eve ateş düşmekte” denildi.

Açıklamanın ardından Berkin’e yazılmış türküler eşliğinde oturma eylemi gerçekleştirdik.

Sonrasında eylemimiz “Berkin’e Sözümüz Devrim Olacak”, “Gezi’de Düşene Dövüşene Bin Selam”, “Yaşasın Gençliğin Devrimci Mücadelesi” sloganlarıyla sonlandırıldı.

Berkin Elvan ve tüm Gezi Şehitlerimiz devrimci mücadelemize ışık tutmaya devam edecekler. Onları unutmayacak, hesaplarını sorana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz.

 

Kurtuluş Partisi Gençliği