Site rengi

Tasarım

Bir İş Cinayeti Daha, Yine Tayyipgiller!

04.08.2015
635
A+
A-

İzmir’in Menemen ilçesinde devam eden bir otoyol viyadüğü çöktü, 4 işçi kardeşimiz daha iş cinayetine kurban edildi. Daha doğrusu aşırı kâr hırsı nedeniyle, hiçbir kural ve hak tanımayan Parababalarının para tanrısına kurban edildi, bu işçi kardeşlerimiz.

İş cinayeti bölgesine hemen giden Partimiz İl Yöneticileri Muzaffer Çolak, Levent Çelik ve Fahri Kaya’nın verdiği bilgilere göre; işçiler çok basit iş güvenliği önlemlerini dahi almadan çalıştırılmaktadır. Yine diğer işçiler de işsiz kalma korkusu ile bu iş cinayeti ve ölen arkadaşları ile ilgili çok fazla konuşmamaktalar.

Parababaları, İşçi Sınıfımıza “yük hayvanı” gibi bakmakta. Hiçbir iş güvenliği önlemi almadan insanlarımızı acımasızca sömürmekteler. Bunun karşılığında ise verdikleri ücretler öldürmeyip süründürmektedir.

Peki devlet ne yapmakta?

Devlet; yol yapmakta(!) İşverenlerin vurgunlarına çanak tutmakta.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı denen kurumdaki yüzlerce müfettiş adeta bostan korkuluğu… Ne bir denetim var ne bir iş güvenliği önlemi aldırmak…. Usulen yapılan bu denetimlerin bazıları da rüşvet kaynağı olmuş durumda.

Yakın geçmişte katledilen Soma ve Ermenek’teki Madenci kardeşlerimizin duruşmalarında bu gerçeklik iyice açığa çıkmış durumda.

Hemen her gün onlarca işçi kardeşimiz bu acımasız sömürü ve soygunda canını vermektedir. Örneğin; Temmuz 2015’de ülkemizdeki işçi ölümlerinin sayısı 166’dır. 2015’in ilk yedi ayında ise bu sayı 971’i bulmakta. İşçi Sınıfımız göz göre göre ölüme götürülmekte.

Dört işçi kardeşimizin katledildiği Menemen’de yaşanan da budur.

Yani Parababaları Düzeninde İşçiye kimseden bir fayda yok.

İyi de İşçi Sınıfımız kime güvenecek? Kime inanacak?

Evet, bugün ülkemiz, AB-D Emperyalizminin emir eri Finans-Kapital + Tefeci Bezirgan partileri tarafından yönetilmekte. Birinin iktidarda olması diğerlerinin muhalefette olması bir şeyi değiştirmemekte. Hepsi Amerikancılık ortak paydasında birleşmiş olan bu partiler kayıkçı dövüşü yapmaktalar. Yok aslında birbirlerinden farkı.

Biz bunları yazıp çizdiğimiz için ya da eylemlerde yüksek sesle haykırdığımız için hakkımızda ne kadar dava açsalar da asla gerçekleri söylemekten geri durmayacağız.

İşçi Sınıfımız ve Emekçi Halklarımız bilinçlenip biz devrimcilerle-sosyalistlerle birleşip kendi iktidarını kurduğunda, yani Halkın İktidarında bu iş cinayetlerinin hesabı mutlaka sorulacaktır.

Kahrolsun Ücretli Kölelik Düzeni! 04.08.2015

İzmir’den

Kurtuluş Partililer