Site rengi

Tasarım

Halkın Kurtuluş Partisi Türk Ordusu’nun başına geçirilen Türbanı yargıya taşıdı

03.04.2017
560
A+
A-

Mustafa Kemal ve Birinci Kuvayimilliyecilerden yadigâr Türk Ordusu’nun başına ABD Emperyalistlerince geçirilen çuvaldan sonra şimdi de türban geçiriliyor. CIA Operasyonlarıyla diz çöktürülen, 15 Temmuz Kapışmasıyla darma duman edilen Türk Ordusu’nun eli ayağı da artık türbanla bağlanıyor. Türbana selam duracaklar artık site güvenlikçisi haline getirilen Ordunun tören paşaları.

22.02.2017 günü basın ve yayın kuruluşlarınca yapılan haberlerde, Türk Silahlı Kuvvetlerinde başörtüsü serbestisinin başladığı, Genelkurmay Karargahı, kuvvet komutanlıkları ve bağlı birliklerde çalışan kadın subay, astsubay ve askeri öğrencilerin başörtüsü takabilecekleri, serbestinin Milli Savunma Bakanlığının talimatıyla gerçekleştiği haberi üzerine, Halkın Kurtuluş Partisi tarihi sorumluluğu üzerine harekete geçerek, Milli Savunma Bakanlığının Türk Silahlı Kuvvetlerinde Türban takılabilmesi uygulamasını düzenleyen talimatını, öncelikle YÜRÜTMESİNİN DURDURULMASI ve İPTALİ talebiyle Yargıya taşımıştır.

İptali istenen talimat veya uygulamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin subay, astsubay ve askeri öğrencilerinin tarafsız, başı açık kıyafeti ile dini kıyafeti arasında bir tercih yapılmış, tam da kamusallık ile dinsellik çatıştığında dinsellik tercih edilmiştir.

Oysa Anayasa, hukuksal bir düzenlemeyi kısmen de olsa dini kurala dayandırmayı açıkça yasaklamıştır.

Bu tercih ile devleti temsil eden idare, CUMHURİYETİ VE DEMOKRASİYİ KORUMAK görevini ihlal etmiştir.

Dava konusu talimat veya uygulama, sebep unsuru bakımından dinsellik saikiyle düzenlendiğinden sakattır.

Konu unsuru yönünden kamu işleyişini dinsel kurallara göre düzenlediği için sakattır.

Maksat unsuru yönünden ise kamu görevlisine “türbanlı-türbansız” ayrımı getirdiğinden ve eşitlik-tarafsızlık ilkelerine aykırı düzenleme içerdiğinden sakattır.

Aşağıdaki dava dilekçesi; Halkın İktidarında gücünü Halkın Hukukundan alan hukukçulardan, savcılardan ve hâkimlerden oluşan ve AB-D Emperyalistlerinin ve yerli işbirlikçilerinin yargılandığı mahkemelerde, gerçek hukukçular fazla veri aramasın, işi fazla uzatmasın diye kaleme alınmış, tarihe not düşmek üzere Danıştay İlgili daire başkanlığına sunulmuştur.

Halkçı Hukukçular