Site rengi

Tasarım

HKP, Ermenek’teki İşçi Katliamının peşini bırakmıyor

30.06.2015
581
A+
A-

 

Ermenek’te, 28 Ekim 2014’te yaşanan maden cinayetinin ardından Halkın Kurtuluş Partisi olarak, başta dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, dönemin Enerji ve Tabiî Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve ilgili bürokratlar ve madeni işleten Has Şekerler Madencilik Limitet Şirketi Yöneticileri ve Yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunmuştuk.

15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi’nin 45. yıldönümüne denk gelen 15 Haziran 2015 Pazartesi günü davanın ilk duruşması başladı. Halkın Kurtuluş Partisi olarak duruşmayı takip ettik.

16 Haziran 2015 saat 12.30’da Ermenek adliyesi önünde işçi ailelerin de katılımıyla basın açıklaması gerçekleştirdik.

Genel Başkan Yardımcısımız Av. Orhan Özer ve Ankara İl Başkanımız Av. Sait Kıran da basın açıklamasında hazır bulundu. Parti adına basın açıklamasını okuyan Sait Kıran, yaşanılanın kaza değil resmen cinayet olduğunu, 15 bin liralık bir sondaj makinesi maliyetinden kaçınıldığı için bu cinayetin gerçekleştiğini söyledi. Ve Halkın Kurtuluş Partisi olarak davanın takipçisi olacağımızı vurguladı.

Basın açıklaması sırasında işçi ailelerinden kadınlar parti bayrağımızı ellerine alarak basın açıklamamıza katılıp onlar da acılarını haykırdı.

 

Konya’dan Kurtuluş Partililer