Site rengi

Tasarım

HKP, Siyonist İsrail’e karşı Filistin Halkına dayanışmada

08.09.2014
857
A+
A-

Siyonist İsrail’in Filistin Halkına yönelik başlattığı imha harekâtına bir tepki de İstanbul’dan geldi. İstanbul’dan Kurtuluş Partililer olarak 13 Temmuz günüGalatasaray Lisesi önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdik, Katil İsrail’in hedef aldığı Filistin Halkının yalnız olmadığını haykırdık.

Saat 14.00’da başlayan basın açıklamamızı HKP İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina Yoldaş okudu.

İstiklal Caddesi üzerinden geçmekte olan halkımızın yoğun ilgi gösterdiği, durup dinlediği açıklamamızda sık sık “Katil İsrail Hesap Verecek”, “Filistin Halkı Yalnız Değildir”, “Zafer Direnen Halkların Olacak”, “Kahrolsun AB-D Emperyalizmi”, “Gün Gelecek Devran Dönecek ABD Halklara Hesap Verecek”, “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol”, “Davamız Halkların Kurtuluş Davasıdır” sloganlarını haykırdık.

Bir diğer eylemimizi İsrail Konsolosluğu önünde gerçekleştirdik. Halkın Kurtuluş Partisi olarak İsrail’in artan saldırılarını katliamlarını kınamak ve Filistin Halkıyla danışmak için İsrail Konsolosluğu önündeydik. 20 Temmuz günü saat 14.00’da Levent metro durağından konsolosluk önüne bir yürüyüş gerçekleştirdik.

“Filistin Halkı Yalnız Değildir”, “Kahrolsun AB-D Emperyalizmi”, “Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Katil ABD Katil İsrail”, “Katiller Döktüğü Kanda Boğulacak” sloganları eşliğinde geldiğimiz konsolosluk önünde polisin engellemesiyle karşılaştık. Engellemeye karşın eylem yapılarak polise tepki gösterilerek sloganlarla katliamcı İsrail ve emperyalistler lanetledik.

HKP İstanbul İl Yöneticisi Halil Arabulan, Siyonist İsrail’i ve polisin tavrını protesto ettiğimizi ve Filistin Halkının yanında olduğumuzu dile getirdi. Bir Arap Yoldaşımız Arapça Filistin Halkının uğradığı katliamı-İsrail’i lanetleyen ve AKP’yi protesto eden bir konuşma yaptı.

Basın açıklamasını yapan İstanbul İl Başkanı’mız Av. Pınar Akbina, Filistin’in mutlaka kazanacağını söyledi. Akbina“Bugün olmazsa yarın. Çünkü haklılar, çünkü direniyorlar, çünkü ölümü göze aldılar. Ve şu bir gerçekliktir ki ölümü göze almış insandan daha tehlikeli bir bomba daha icat edilmedi. Bu bomba patlayacak AB-D Emperyalistlerinin ve Bekçi Köpeği İsrail’in başında. Ölümlerin en şerefsizini tattıkları gün halkların bayram günü olacak” diye konuştu.
Açıklamadan sonra polis, katliamı lanetleyen-teşhir eden dövizlerimizin konsolosluk önüne bırakılmasına engel olmaya çalıştı. Burada da sloganlarla, konuşmalarla tavrımızı ortaya koyarak, polisi ve Tayyipgiller’in iki yüzlü tutumunu teşhir ettik. Ardından yine kortej halinde sloganlarla Levent Metro durağına yürüdük. Eylememizi halkımızın ilgisi ve desteğiyle sonlandırdık.

İstanbul’dan

Kurtuluş Partililer

 

 

***

 

Katil, Siyonist, Amerikan köpeği İsrail’e Filistin Halkının öfkesiyle haykırdık:

Katil Defol!

12 Temmuz günü saat 14.00’da İsrail Büyükelçiliğine doğru yürüyüşe geçtik. Sessiz sedasız değil tabiî ki. “Katil İsrail Filistin’den Defol”, “Tanka Karşı Taş Özgür Filistin Kazanacak, “Katil İsrail Halka Hesap Verecek”, “Direnen Halklar Kazanacak”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi” sloganlarımız yankılandı. Bizi telaşlı şekilde yerli satılmışların itleri karşıladı.

Halkın Kurtuluş Partisi adına Sait Kıran Yoldaş basın açıklamasını okudu. Büyükelçilik çevresinde oturan halkımız da “şerefsiz İsrail” diyerek bize destek verdi.

İsrail’in Ortadoğu’da Amerika’nın taşeronluğunu yaptığını, Tayipgiller’in de göstermelik tepkiler koyduğunu, fakat uçak yakıtı da dahil olmak üzere İsrail’e tüm desteğini gösterdiğini anlattık. Tayyipgiller’in Müslüman geçindiğini fakat Suriye örneğinde olduğu gibi Müslüman kanı içmekten geri kalmadığını tekrar tekrar haykırdık.

Gazze’deki Şifa Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde gönüllü görev yapan 67 yaşındaki Norveçli cerrah Mads Frederick Gilbert, Filistin’de yaşananlarla ilgili yazdığı mektupla sesleniyor Katil Obama’ya:

“Bay Obama – Senin bir kalbin var mı?

“Seni bizimle beraber Şifa’da bir gece geçirmeye davet ediyorum. Sadece bir gece! Belki bir temizlikçi kılığına bürünebilirsin. % 100 inanıyorum ki, Şifa’da geçireceğin bir gece tarihin akışını değiştirirdi.

“Kalbi ve gücü olan hiç kimse Şifa’da bir gece geçirdikten sonra Filistin Halkının yaşadığı kıyıma son vermeye gönül vermeden yürüyüp uzaklaşamaz buradan.”

Namuslu, insansever doktor yanılıyor. İnsan soyuna en büyük zararı veren AB-D Emperyalistlerinin başındaki bir yaratıkta kalp olmaz, olamaz. Son 60 yılda dünyada yapılan bütün katliamların sorumlularının, halkların kanını içerek semiren yaratıkların, değil bir gece bin gece de geçirseler hastanelerde, onların zulümleri sona ermez. Çünkü onlar kendilerini halklara çektirdikleri acılarla, yaptıkları zalimliklerle var edebiliyorlar.

Onlar, insanların yürek burkan görüntülerinden acı duymazlar, tam tersine zevk alırlar. İnsanların acıdan çıkardıkları sesler onlar için kulağa hoş gelen seslerdir. Çünkü onlar insanlıktan çıkmış nükleer atıklardır. Bu nükleer atıklar yeryüzünden temizlenmediği sürece insanlık rahat nefes alamayacaktır. Acılar son bulmayacak, gözyaşları dinmeyecektir.

Bu kalpsizliği, bu insanlıktan çıkmışlığı, bu katliamları protesto etmek için 20 Temmuz günü Kurtuluş Partisi Ankara İl Örgütü olarak bir kez daha Siyonist İsrail Büyükelçiliği önündeydik. Filistin bayrakları ve Parti flamalarımızla, katliamı teşhir eden dövizlerimizle, sloganlarımızla AB-D Emperyalistlerini, Bekçi Köpeği İsrail’i, el altından bu katliama destek veren ikiyüzlü Tayyipgiller’i protesto ettik.

Ankara İl Başkanı’mız Av. Sait Kıran tarafından okunan basın açıklamamızda, ölümü göze alan Filistin Halkının eninde sonunda zafere ulaşacağı, AB-D Emperyalistlerinin ve Bekçi Köpeği İsrail’in ölümlerin en şerefsizini tattıkları gün halkların bayram günü olacağı vurgulandı.

Ankara’dan Kurtuluş Partililer

 

 

***

 

Bursa’da Siyonist İsrail protestosu

Siyonist İsrail’in Filistin Halkına yönelik başlattığı katliamları HKP Bursa İl Örgütü olarak protesto ettik. 10 Temmuz 2014 günü saat 19.30’da Bursa Kent Meydanı’ndagerçekleştirdiğimiz basın açıklamasını İl Başkanımız Av. Halil Ağırgöl okudu.

Bursa Halkını Filistin Halkına yapılan katliamlara karşı duyarlı olmaya davet ettiğimiz açıklamamızda,

sık sık “Katil İsrail Filistin’den Defol”, “Filistin Halkı Yalnız Değildir”, “Gün Gelecek Devran Dönecek Katiller Halka Hesap Verecek” sloganlarını haykırdık.

Bursa’dan

Kurtuluş Partililer

 

HKP eylemlerle İzmir’de katliamı lanetledi

12 Temmuz saat 18.00’de Karşıyaka İzban önünde toplanarak, Karşıyaka iskele önüne kadar yürüyerek burada İsrail’in Gazze saldırısını ve katliamlarını protesto eden basın açıklaması gerçekleştirdik.

İl Sekreterimiz Müh. Levent Çelik tarafından okunan basın açıklamasında Siyonist İsrail’in kadın, çocuk, erkek ayrımı yapmadan tüm sivilleri hedef aldığı, bu insanlık suçunun sadece İsrail’e ait olmayıp AB-D Emperyalizminin de eşit derecede suçlu olduğu vurgulandı.

“Katil AB-D Ortadoğu’dan Defol”, “Kahrolsun Siyonizm, Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganlarının atıldığı basın açıklamamız halkımız tarafından ilgiyle dinlendi.

Ayrıca 21 Temmuz Pazartesi günü, Konak YKM Önünde bir protesto eylemi gerçekleştirildi. Eylemde “Siyonist İsrail Filistin’den Defol”, “İsrail ABD’dir”, Emperyalistler Yenilecek Direnen Halklar Kazanacak”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganları atıldı.

Eylemde basın açıklamasını okuyan HKP İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolakaçıklamasında ABD ve AB Emperyalistlerinin açıktan İsrail’e destek verdiklerine, bunun açıkça AB-D Emperyalistleri tarafından Bekçi Köpeğine verilmiş “saldır” komutu olduğuna değinerek “bu tutum yıllardır bizim alanlarda haykırdığımız ‘İsrail ABD’dir’ sloganının doğrulanmasıdır” dedi.

 

İzmir’den

Kurtuluş Partililer

ETİKETLER: