Site rengi

Tasarım

İç Güvenlik Yasa tasarısı Balıkesir’de de protesto edildi

02.03.2015
612
A+
A-

 

KESK Balıkesir Şubeler Platformu, Balıkesir Emekli-Sen ve diğer halk örgütleri Mecliste görüşmeleri süren ve polise geniş yetkiler getiren “İç Güvenlik Yasa Tasarısı”nın geri çekilmesi amacıyla ortak eylem düzenlediler.

25 Şubat günü gerçekleştirilen eylemde kitle TÜİK Meydanı’nda toplanarak, sloganlarla, alkışlarla, düdük çalarak Ali Hikmet Paşa Meydanı’na kadar yürüdü. “Bakma Baktıkça Sıra Sana Gelecek”, “AKP’ye Değil Halka Güvenlik”, “Polis Devleti İstemiyoruz”, “Polis Devletine Hayır”, “Susma Sustukça Sıra Sana Gelecek”, “Polis Devletine, Sıkıyönetim Yasalarına Hayır”, “Keyfi Gözaltılar İstemiyoruz”, “Bonzai Değil Özgürlük İstiyoruz” şeklinde slogan atan kitle tasarıyı protesto etti. Eylem sırasında polis geniş güvenlik önlemi aldı.

Açıklamayı yapan KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcü vekili Ekber Gün, demokrasiden, barıştan, kardeşlikten, insanca yaşamdan yana olan herkesi, Polis Devleti-Sıkıyönetim Yasa Tasarının geri çekilmesi için mücadeleye çağırdı.

Daha sonra söz alan Balıkesir Emekli-Sen Şube Başkanı Dr. Bekir Ceylan, bu tasarının Tayyipgiller’in halktan korkusunun somut bir örneği olduğunu ve yaptıkları zulümlerin sonucu oluşacak tepkileri engellemeyi, zorla bastırmayı amaçladığını söyledi.

Halkımızın bu diktatörlere boyun eğmeyeceğini vurgulayan Bekir Ceylan, herkesi bu yasa tasarısına karşı mücadele etmeye çağırdı.