Site rengi

Tasarım

Kadın cinayetlerin sorumlusu Ortaçağcı Tayyipgiller iktidarıdır

02.03.2015
651
A+
A-

 

AKP’nin kadını yatak odası ile mutfak arasına hapsetme zihniyetinden beslenen sapkın ideoloji gün geçmiyor ki yeni bir trajik olayı gözler önüne sermesin.

Geçtiğimiz hafta yine bu sapkın ideolojiden beslenen, nasıl olsa hiçbir caydırıcı cezaya çarptırılmayacağından emin olan sapıklar, Genel Başkanımızın dediği gibi bizim hiçbir canlı sınıfına dahil edemediğimiz insan müsveddesi, paçavralar ömrünün baharında gencecik bir canımıza daha kıydılar.

Özgecan Aslan… 20 yaşında, gençliğinin baharında gencecik bir üniversite öğrencisiydi. Kayboldu 2 gün önce, ailesi canlarından can kopmuşçasına kızlarını aramaya koyuldu. Ama maalesef kayıplara karıştığı ülke; özellikle 1950’lerden sonra Ortaçağcı gericilikle ablukaya alınmış ve Tayyipgiller iktidarıyla doruğa ulaşmış Türkiye idi.

Yıllardır uygulanan, kadını aşağılayan, meta haline getiren bu eğitim sisteminin ortaya çıkardığı yaratıklar; bıçaklayıp öldürmüş, daha sonra da yakarak katledip bir derenin kenarına atmışlardı Özgecan’ımızın yanmış bedenini, canımızı defalarca yakarcasına…

Bugün de biz Kurtuluş Partililer, Kadıköy Meydanı’nda Özgecan Aslan için haykırıyoruz. Hiçbir zaman acımızı, öfkemizi boğazımızda düğüm yapmadık.  Haykırdık suratına hainin, katilin. “Şeriat Ortaçağdır” diye başladı bir yoldaşımız, bir diğeri “Özgecan’ların Hesabı sorulacak” diye devam etti. “Gün Gelecek Devran Dönecek, Tayyiggiller Halka hesap verecek” diye hep birlikte bir kez daha öfkeyle haykırdık sloganlarımızı. Eylemimiz yoldaşımızın okuduğu basın açıklamasıyla devam etti.

Siz rahat uyuyun Özgecanlarımız, yüreği bin parça olmuş yaralı analarımız size söz veriyoruz; bu insanca yaşam mücadelesi verdiğimiz kavgamızda sizlerin acısının hesabı mutlaka sorulacak.

Size söz veriyoruz! 15.02.2015

 

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

 

***

Özgecan Aslan’ın hesabını soracağız

Özgecan Aslan… 20 yaşında, gençliğinin baharında gencecik bir üniversite öğrencisiydi. 2 gün önce Kayıp haberi gelmişti. Caniler önce bıçaklayıp öldürmüş bu da yetmemiş 1993 de aydınlarımıza yapılan katliam gibi yakılmıştır.

Bizler de Halkın Kurtuluş Partisi Bursa il Örgütü olarak Saat 14:00 de Kent Meydanında Basın açıklamamızı gerçekleştirdik. Basın Açıklamamızı “Katillerden Hesap Sorulacak” , “Tecavüzcülere İdam” “Kadına Uzanan Eller Kırılsın” gibi Sloganlar atarak sonlandırdık…

Bizler hep demişizdir “Kadının Kurtuluşu Sosyalizmden Bağımsız Değildir”. Kadınlar hep ön safta olmalıdır ve ön saftadır bizler için…

Öfkemizi bileyip mücadeleye daha sıkı sarılacağız ve kadınlar olarak bize biçilen bu hayatın zarını parçalayacağız!

 

***

Gaziantep Özgecan Aslan için eylemdeydi…

Bugün(15.02.2015) Gaziantep’te Üniversite Öğrencilerinin sosyal medya üzerinden duyurusunu yaptıkları eyleme katıldık.

Yaklaşık iki bin kişi Üniversite önünden Başkarakol kavşağı üzerinde Sankopark Alışveriş Merkezinin önüne kadar yürüdük.  Üniversite gençliği Özgecan’ın öldürülmesini protesto etti.

Gaziantepli Kurtuluş Partililer olarak “Özgecan’ın Katili Ortaçağcı Düzendir”, “Gün Gelecek Devran Dönecek Tayyipgiller Halka Hesap Verecek” sloganlarını attırdık.

Toplam altı kilometrelik yol boyunca, yürüyüşe halk, alkışlarla ve tencere, tava çalarak destek verdi.

Kadın cinayetlerinde esas sorun halkımıza dayatılan Ortaçağcı Tayyipgiller düzenidir.

Gaziantep’ten Kurtuluş Partililer

 

***

Kurtuluş Partili Kadınlar Özgecan Aslan için Konya’da alanlardaydı…

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Konya’da Özgecan Aslan’ın canice katline sessiz kalamazdık ve kalmadık.

15.02.2015’te yapılan yürüyüşte biz Kurtuluş Partili Kadınlar olarak en on safta yerimizi aldık. Yas bir yana isyandaydık. Adalet için oradaydık. Özgecan kardeşimizin,  hiç sevgi ve eğitim görmemiş caniler tarafından hayatına son verilmesi ve katledilmesi bizi bir araya getirdi. Biz kadınların öfkesini ancak kadınların üzerinden sömürünün yok edilmesi, şiddete engel yasaların çıkması, kadına daha çok değer verilmesi ve böyle bir suçun idam cezası ile sonlandırılması dindirebilir. Alanda öfkemizi ve isteklerimizi hep bir ağızdan haykırdık.

Özgecan’ımızın hesabını kadınlarımızın bilinçli iradesi ve direnci yıkıp yerle bir edecektir. Irz sucunun cezası mutlak idam olmalıdır. Laiklik yoksa tecavüz meşru olur…

 

Kadın Cinayetlerine Son!

Özgecan İçin Adalet Kadın Cinayetlerine Adalet İstiyoruz!

Yaşasın Halkın Kurtuluş Partisi!

 

Konya’dan

Kurtuluş Partili Kadınlar

***

 

Özgecan İçin İzmir Yasta Değil İsyanda!

Mersin’in Tarsus ilçesinde, üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan bindiği dolmuşun şoförü tarafından kaçırılmış, bıçaklanarak ve kafasına levye ile vurularak öldürülmüş bununla da yetinilmeyip yakılarak cesedi bir dere yatağına bırakılmıştı. Bu vahşet üzerine Kurtuluş Partili Kadınlar öncülüğünde 14 Şubat 2015 tarihinde İzmir’de Halkın Kurtuluş Partisi sokaktaydı. “Laiklik Yoksa Tecavüz Meşru Olur’’, “Özgecan İçin Yasta Değil İsyandayız’’, “Tecavüzcünün Cezası İdam Olmalıdır’’ dövizleri ile 18.30’da Karşıya izban durağında buluşan partililer, İş Bankası’nın önüne yürüdüler. Yürüyüş sırasında sık sık “Özgecan Aslan Ölümsüzdür’’, “Katiller Halka Hesap Verecek’’, “Tecavüzün Cezası İdam Olmalıdır’’, “Yasta Değil İsyandayız’’ şeklindeki sloganlar çarşı halkının katılımıyla atıldı. İş Bankası’nın önüne gelindiğinde basın açıklaması yapıldı.

 

Özgecan’ın Hesabı Sorulacak!

Kadınlar, Sokağa, Mücadeleye!

 

İzmir’den Kurtuluş Partili Kadınlar