Site rengi

Tasarım

KADİR MISIROĞLU ZİYARETİ’NE SUÇ DUYURUSU!

13.11.2018
858
A+
A-

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş 9 Kasım günü; Mustafa Kemal ve Antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşımız’a düşmanlığı ile ün yapan Fesli Kadir Mısırıoğlu’nu ziyaret etmiş bu ziyaret 10 Kasım günü basına servis edilmişti bildiğimiz gibi.

Bu ziyaret basit bir hasta ziyareti değildir elbette! Bu ziyaretlerle halkımıza mesajlar verilmektedir Ortaçağcı gericiler tarafından. “Bakın böyle adamlar bizim duygu ve düşüncelerimize  tercüman oluyorlar, biz de tam böyle düşünüyoruz” demiş oluyorlar.

Tabi ki böyle bir ziyarete; yani özünde Mustafa Kemal ve Kurtuluş Savaşı düşmanlığına sessiz kalmadı HKP. Bu konu ile ilgili bugün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk ve bir kez daha tarihe not düştük. 13.11.2018

Halkçı Hukukçular

İşte o suç duyurusu:

İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

ANKARA

 

Suç Duyurusunda Bulunan             : HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

Vekilleri                                 :  Av. Metin BAYYAR, Av. Ayhan ERKAN,  Av. Ali Serdar ÇINGI,   Av. Tacettin ÇOLAK, Av. Sait KIRAN, Av. Halil AĞIRGÖL, Av. Azime Ayça OKUR, Av. Pınar AKBİNA, Av. Doğan ERKAN

Atatürk Bulvarı Emlak Bankası Blokları B Blok K:4 D:16 Fatih/İstanbul

 

Şüpheli                                   : Ali ERBAŞ – Diyanetişleri Başkanı

 

S u ç                                       :   Görevi Kötüye Kullanma (TCK 257/1 fıkrası)

    Suçu ve Suçluyu Övme (TCK 215. Madde)

 

A ç ı k l a m a l a r             :

            Pek çok basın yayın kuruluşunda yer aldığı üzere, Diyanet İşleri Başkanı olan şüpheli, Kadir Mısıroğlu isimli, Mustafa Kemal ATATÜRK ve Ulusal Kurtuluş Savaşımız hakkında düşmanca sözler sarf ederek ün yapan kişiyi 9 Kasım 2018 günü ziyaret etmiş, bu ziyaretin haberi de 10 Kasım 2018 günü basına servis edilmiştir.

 

10 Kasım, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bedence aramızdan ayrıldığı günün yıldönümüdür bildiğimiz gibi. Şüphelinin, Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ziyaretinin haberinin bugüne getirilecek şekilde bir gün önce ziyaret etmesinin özel bir siyasal anlamı vardır dolayısıyla.

 

Aynı şüphelinin ya da başkanı olduğu kurumun, Cumhuriyeti ve bağımsız vatanı borçlu olduğumuz büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bedence ölüm günü üzerine hiçbir mesaj ya da haber yayınlamamışken; “Keşke Yunanlılar galip gelseydi” diyecek kadar Kurtuluş Savaşı düşmanı, “10 Kasım’da saat 09.05’de kenefe gidin” diyecek kadar Atatürk düşmanı Mısırlıoğlu’nu ziyaret etmesi, “ben bu suçu ve suçluyu övüyorum” demekten başka bir siyasi ve hukuki nitelik taşımaz.

 

5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanunun 1. Maddesi uyarınca “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” niteliğindeki sözü Kadir Mısırlıoğlu isimli zatı suçlu ve bu sözü de suç yapar.

 

Diyanet İşleri Başkanı Ali ERBAŞ’ın 10 Kasım günü servis ettiği, haberinin o güne denk gelmesini sağladığı ziyareti de bu nedenle TCK 215. Maddede düzenlenen “Suçu ve Suçluyu Övme” suçuna vücut verir.

 

Şüpheli ziyareti esnasında RESMİ KIYAFETİYLE, maddi değerini bilemediğimiz hediyeler de götürmüştür bu Atatürk düşmanına. Bu hediyeler kurum bütçesinden alındı ise şayet, bu da ayrıca suçtur.

 

Şüphelinin eylemleri kül halinde bir Görevi Kötüye Kullanma suçudur aynı zamanda. O koltukta bir saniye bile oturamamalıdır.

 

Cumhuriyet Savcılığı derhal işlem başlatmalıdır.

Bu suç duyurusunu yapmak büyük bir tarihsel görev olmuştur.

 

Sonuç ve İstem     : Belirtilen nedenlerle şüpheli hakkında soruşturma başlatılmasını ve kamu davası açılmasını vekaleten talep ederiz. 13/11/2018

Suç Duyurusunda Bulunan

 HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ

Vekilleri

Av. Fettah Ayhan ERKAN   Av. Ali Serdar ÇINGI   Av. Pınar AKBİNA