Site rengi

Tasarım

Karşıyaka’da Taksim-Gezi İsyanı Eylemimize Polis Saldırısı

02.06.2016
519
A+
A-

Gezi İsyanımızın üçüncü yılında şehitlerimizi anmak ve isyanımızı büyütüp Halk İktidarıyla taçlandıracağımızı haykırmak için bir eylem düzenledik. Karşıyaka Çarşısı girişinde saat 18.00’de başlayan eylemimize halktan yoğun ilgi ve katılım vardı. Konu Gezi olunca aynı ilgi AKP’gillerin polisi tarafından da gösterilmişti. Çevik kuvvet ve sivil polisler eylem saatinde Çarşı içinde yerlerini almış bekliyorlardı.

Eylemimiz Gezi şarkıları eşliğinde bildiri dağıtımıyla başladı. Saat 19.00’da bir basın açıklaması gerçekleştirdik. Gezi şehitlerimizin hesabını er geç soracağımızı, AB-D Emperyalistlerini ve yerli uşaklarını alaşağı edip Gezi İsyanımızın ideallerini hayata geçireceğimizi söyledik.

Basın açıklamamızın ardından polisler bir anda gelerek üzerinde Gezi Şehitlerimizin fotoğrafları bulunan ve “Şanlı Gezi İsyanımızı Büyütüp Şehitlerimizin Hesabını Soracağız. AKP Diktatörlüğünü Yıkacağız!” yazan pankartımızın“sakıncalı” olduğunu söyleyip el koymak istediler. Pankartımızı yıllardır kullandığımızı ve yaptıklarının yasal olmadığını, pankartı vermeyeceğimizi söyledik. Yaptıklarının mahkeme kararı olmaksızın, kanunsuz ve keyfi bir uygulama olduğunu, bu kanunsuzluğun hesabını soracağımızı söyledik. Kalkanlarıyla, coplarıyla, silahlarıyla, biber gazlarıyla donanmış, etrafımızı saran çevik kuvvet ordusuna direndik. Alçakça saldırdılar. Aralarında il başkanımız Av. Tacettin Çolak ve il yöneticilerimizin de bulunduğu dört yoldaşımızı hunharca gözaltına aldılar. Kalan yoldaşlarımızı barikat kurarak, çembere alarak engellediler. Polisin bu alçakça saldırısı çevredeki halkın da tepkisini çekti. Halk alkışlarıyla, sloganlarımıza eşlik ederek bize destek verdi. Yoldaşlarımızın gözaltı aracına götürülmesinden sonra Çarşı girişinde polis barikatı önünde sloganlar eşliğinde bekledik. Gezi ruhunu yaşattığımızı, yaşatacağımızı dosta da düşmana da gösterdik. Ve bir kez daha AKP’nin Şanlı Gezi İsyanımızdan nasıl korktuklarını halkımıza göstermiş olduk. Şanlı isyanımızın meşhur “Her Yer Taksim Her Yer Direniş”; “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam”sloganları, Karşıyaka halkı tarafından ilk günkü heyecanla ve coşkuyla haykırıldı.

Baskılar bizi yıldıramayacak. Bu hukuksuzluğun hesabı sorulacak! Gezi’nin ateşi sönmeyecek! 02.03.2016

İzmir’den Kurtuluş Partililer