Site rengi

Tasarım

MESS MESS Şaşırma Sabrımızı Taşırma

04.02.2015
632
A+
A-

 

DİSK’e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası üyesi metal işçileri “Açlıktan Ölmeyiz Biz Bu Yoldan Dönmeyiz” şiarıyla on ilde faaliyet gösteren 22 iş yerinde MESS (Türkiye Metal İşverenleri Sendikası) dayatmalarına karşı üretimden gelen güçlerini kullanarak greve çıktı.

Konya’da da 2. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren MAHLE işyeri çalışanı Birleşik Metal İş Sendikası üyesi metal işçileri, sloganlar ve davul zurna eşliğinde, coşkulu bir biçimde 29 Ocak Perşembe günü sabah saat 09.00’da yasal haklarını kullanarak işyerini terk edip greve çıktılar.

Grev pankartı bir basın açıklaması ile asılacaktı fakat Konya basını Organize Sanayi Başkanlığının baskısıyla metal işçilerinin bu en meşru mücadelesi olan ekmek mücadelesine gelmediler. Metal işçileri, Birleşik Metal İş Sendikası Anadolu Şube Sekreteri Satılmış Yılmaz’ın süreci anlatan açıklamasının ardından grev pankartını fabrikalarının duvarına astılar.

Grev, “Açlıktan Ölmeyiz Biz Bu Yoldan Dönmeyiz”, “Kahrolsun Sarı Sendikacılık”, “İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız”, “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek”, “MESS MESS Şaşırma Sabrımızı Taşırma”, “Yaşasın Sınıf Dayanışması” sloganları eşliğinde grev çadırının da kurulmasıyla coşkulu bir biçimde başladı ve devam ediyor.

Greve Kurtuluş Partili İşçiler, Nakliyat-İş Sendikası Temsilci ve Üyeleri, Genel-İş Konya Şube Yöneticileri, KESK’ e bağlı sendikaların üye ve yöneticileri yoğun destek verdiler.

AKP hükümetinin “ileri demokrasi”si, metal işçilerinin bu onurlu hak arama mücadelelerini Bakanlar Kurulu kararı ile 2 ay ertelemesi, bu hükümetin halkın değil yerli yabancı Parababalarının hükümeti olduğunu başta İşçi Sınıfımız olmak üzere tüm halkımıza bir kez daha gösterdi.

Biz Konya’dan Kurtuluş Partili İşçiler olarak diyoruz ki, and olsun yerli yabancı Parababalarından da onların siyasi alandaki temsilcilerinden de bir gün hesap soracağız. Onları Tarihin çöplüğüne fırlatıp atacağız.

 

Konya’dan Kurtuluş Partili İşçiler