Site rengi

Tasarım

Nakliyat-İş’ten: İşçi ve Sendika Düşmanlığına karşı MSC/Medlog Lojistik Direnişi hem Direniş Alanlarında hem de Mahkemelerde devam ediyor

08.12.2016
578
A+
A-

 

Sendikamıza üye oldukları için işten atılan 150 işçiyle MSC/Medlog Lojistik Direnişi’miz; İstanbul, İzmir, Mersin, Samsun, Gebze, Gemlik’te devam etmektedir.

MSC/Medlog Lojistik’te Bursa Gemlik Depo’dan işten atılan işçilerin ilk duruşması 8 Aralık Perşembe günü saat 10.30’da Bursa Ataevler Adliyesinde yapıldı.

Mahkemeler de aynı zamanda Direniş alanımızdır. Duruşmaya, işten atılan Direnişçi İşçilerin hepsi katıldılar. Duruşma 9 Şubat 2017 tarihine ertelendi.

Duruşma başlamadan önce Bursa Ataevler Adliyesi önünde Sendikamız Örgütlenme Daire Başkanı Erdal Kopal konu ile ilgi bir basın açıklaması yaptı.

Pankartımızı, bayraklarımızı açtığımız, sloganlarımızla coşkuyla gerçekleştirdiğimiz basın açıklamasında Erdal Kopal, MSC/Medlog Lojistikte yaşanılan süreci anlattı.

Mahkemelere seslenen Kopal, “Anayasal haklarını kullanarak sendikaya üye olan işçileri işten atan işverenlerin bu pervasızca ve keyfi  saldırılarına karşı adalet istiyoruz, hukukun uygulanmasını istiyoruz. Objektif bir karar verilmesini ve burada yaratılan mağduriyete, haksızlığa engel olunmasını, bekliyoruz, dedi.

Ayrıca, bütün baskılara OHAL’e rağmen kararlılıkla, mücadelemizi başarıya ulaştırıncaya kadar direnişimize, mücadelemize devam edeceğiz, diyerek sözlerini bitirdi.

Eylemde, “MSC/Medlog Lojistik’te İşçi Kıyımına Son Atılan İşçiler Geri Alınsın” pankartımız ve “Yaşasın MSC/MEDLOG Lojistik Direnişimiz”, “Kanunsuz Lokavt Kabul Edilemez”, “Direne Direne Kazanacağız”, “Sendika Hakkımız Engellenemez”, “İnadına DİSK İnadına Nakliyat-İş”, “Davamız Ekmek Davasıdır” sloganları atıldı ve dövizleri açıldı.

 

Nakliyat-İş

Genel Merkezi

ETİKETLER: , ,