Site rengi

Tasarım

Şanlı Gezi İsyanımızın 4. Yılında Gezi Ruhuyla Karşıyaka’daydık

05.06.2017
576
A+
A-

Ülkemizin gördüğü en büyük halk ayaklanmalarından biri olarak tarihe geçen şanlı Gezi İsyanımız bu yıl 4 yaşında. Gezi’den bu yana her geçen gün emperyalistler ve Yerli İşbirlikçiler tarafından karanlığa,  parçalamaya doğru sürüklenen ülkemizde Gezi’nin heyecanıyla mücadelemizi her geçen gün yükseltiyoruz.

3 Haziran Cumartesi günü saat 17’de Karşıyaka Çarşı girişinde yaptığımız başın açıklamasıyla Gezi İsyanımızı ve şehitlerimizi unutmadığımızı, unutmayacağımızı bir kez daha gösterdik. Polisin tüm engelleme çabalarına rağmen kararlı duruşumuzdan taviz vermeyerek Çarşı içindeki parti binamızdan Çarşı girişine kadar “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam”, “Her Yer Taksim Her Yer Direniş” sloganları eşliğinde yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. 300-400 metrelik bir mesafeyi yürümemizden bile rahatsız olan polis, baskıyla bizi yıldırabileceğini düşünerek üzerimize gelse de ne yürüyüşümüzü ne de sloganlarımızı engelleyemedi.

Çarşı girişine geldiğimizde burada Partimizin Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak basın açıklaması gerçekleştirdi.

Açıklamasına yürüyüşümüzü engellemeye çalışan polislere hitap ederek başlayan Çolak, geçen yıl Gezi İsyanı’nın 3. yılı için yine Karşıyaka’da yaptığımız basın açıklaması sırasında gözaltına alınan yoldaşlarımız hakkında takipsizlik kararı verildiğini ve konuyla ilgili açılan davayla sorumlu polislerin tazminatla cezalandırıldığını mahkeme kararından yaptığı alıntılarla hatırlatarak, yaptığımızın barışçıl eylem olduğunu, bu nedenle yürüyüşümüzün engellenmesinin suç olduğunu belirtti.

Av. Tacettin Çolak konuşmasını, ölüm yıldönümü 3 Haziran olan Nazım Hikmet’in “Beyler Bu Vatana Nasıl Kıydınız” şiiriyle sonlandırdı.

Açıklamanın ardından eylem “Gezi’de Düşene, Dövüşene Bin Selam”, “Halkız Haklıyız Yeneceğiz” sloganlarıyla sonlandırıldı.

İzmir'den Kurtuluş Partililer