Site rengi

Tasarım

Santa Farma İşçileri Kurban Bayramında da Direnişte!

25.09.2015
641
A+
A-

Topkapı Ambarlarında ilaç firmalarının dağıtımını yapan ve Nakliyat İş Sendikası’nın yıllardır örgütlü bulunduğu Prestij Tanıtım Organizasyon Depolama Ambalaj San. ve Tic. Ltd. Şti. yapılan ihaleyi kaybedince Santa Farma İlaç Sanayi A.Ş. ihaleyi Sendikasız, toplu iş sözleşmesiz işçi çalıştıran Tez Trans adında bir firmaya vermiş, yeni ihaleyi alan firma ise sendika üyesi 16 işçiyi işten atmıştı. Bu nedenle işçiler Çağlayan’da Santa Farma İlaç Genel Müdürlüğü önünde 37 gündür direnişteler.

Kurban Bayramının ikinci gün Santa Farma’nın Çağlayan’daki fabrikasının önünde işçilerin katılımıyla Nakliyatİş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Küçükosmanoğlu açıklamasında, İşçilerin işine keyfi ve hukuksuz olarak son verilmesine sessiz kalmayacaklarını ve işçiler işe geri alınana kadar Direniş Çadırının işyerinin önünde olacağını söyledi. Nakliyat İş Sendikası’nın Coca Cola, Arçelik gibi dünyanın en büyük firmalarına diz çöktürmüş bir sendika olduğunu ve burada da kazanacaklarını vurguladı.

Açıklamada “Santa Farma’da İşimiz Ekmeğimiz İçin Diraniyoruz Kazanacağız” pankartı açıldı. “Yaşasın Santa Farma Direnişimiz”, “Direne Direne Kazanacağız”, “Sendika Hakkımız Engellenemez”, “Yılmadık, Yılmayız, Kazanacağız”, “Atılan İşçiler Geri Alınsın” sloganları atıldı.

Açıklamanın ardından bayramlaşma yapıldı. Açıklamaya biz Kurtuluş Partililer de destek verdik. Santa Farma İşçilerinin onurlu mücadelelerinde her zaman onlarla birlikte olacağımızı ifade ettik. İl yöneticimiz Halil Arabulan yaptığı kısa konuşmada Santa Farma işçilerinin bizlere gerçek bayramların tadını yaşattığını ifade etti ve işçilerinin birliğinin sermayeyi mutlaka yeneceğini belirtti. 25.09.2015

İstanbul’dan

Kurtuluş Partililer