Site rengi

Tasarım

Ege Adalarının işgaline seyirci kalan AKP’giller’i TÜYAP 10. Çukurova Kitap Fuarı’nda da teşhir ettik…

16.01.2017
881
A+
A-

Ege Adalarının işgaline seyirci kalan AKP’giller’i TÜYAP 10. Çukurova Kitap Fuarı’nda da teşhir ettik…

 07.1.2017–15.1.2017 tarihleri arasında gerçekleşen Çukurova 10. TÜYAP Kitap Fuarı’nda bu yıl da Derleniş Yayınları olarak yerimizi aldık.

Katılımın ve ilginin her geçen gün büyüdüğü, kitaplarımıza ilginin arttığı fuarda Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın ve Başkan’ımız Nurullah Ankut’un kitaplarına ilgi yoğundu.

Nurullah Ankut Başkan’ımızın son yıllarımızı değerlendiren kitaplarına ilgi daha da yoğundu. Halkımız standımıza gelerek kitaplar hakkında bilgi alıp tartışmak istediler.

Fuar’ın son gününde düzenlediğimiz “Sevr’den Lozan’a Lozan’dan Ege Adalarına” konulu Konferansımız, Adana’nın ve çevre illerin yoğun katılımı ile fuarda gerçekleşen diğer konferanslara ciddi fark atmıştır. Salonda oturacak yer kalmadığı için birçok dinleyici ayakta izlemiştir.

Konuşmacı Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri emekli Kurmay Albay Ümit Yalım ve HKP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak’ın konu ile ilgili gerçekçi verilere dayalı görüş bildirimleri konferansı daha da doyurucu hale getirmiştir.

Çukurova Salonu’nda Eczacı Ayşe Küçükosmanoğlu’nun yönettiği konferans’ta ilk konuşmayı, Halkın Kurtuluş Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Av. Tacettin Çolak yaptı.

AKP İktidarı dönemindeki yolsuzluk, vurgun ve talanlar hakkında açtıkları davaları belgelerle dile getiren Çolak, Ne yazık ki Cumhuriyet’i korumak ile görevli Cumhuriyet Savcıları, dilekçemizde isimleri yazılı olan siyasileri görünce Suç Duyurusu dilekçelerini korka korka almak zorunda kalıyor, dedi. Kısa sürede içinde de, ya bizim başvurumuzla hiç ilgisi olmayan maddelerle reddediyor ya da ilgili bir bakanlığa havale ederek sorumluluğu üstünden atıyorlar. Ama şartlar ne olursa olsun hukuktan ve adaletten kaçış yok. Eninde sonunda bizler yılmadan, usanmadan, dilekçelerimizi işleme koyduruyor ve hesap soruyoruz, dedi.

Türkiye’nin en halksever, en yurtsever, en vatansever partisi olan Halkın Kurtuluş Partisi olarak, Üç Vatanımızı kaybetmeden, cesaretle ve kararlılıkla Ege’de Yunanistan’ın işgal ettiği adalara sahip çıkmaya, bu işgale seyirci kalan AKP’giller’e ve onların reislerini teşhir etmeye devam ediyoruz, dedi.

Çolak, ayrıca; Çeşme’deki başvurumuz için Anayasa Mahkemesine kadar itiraz ettik ama her yargı yerinde şikâyetlerimizi reddettiler. AYM ise bizim dilekçemizde olmayan konulara girerek, başvurumuzu kabul edilemez buldu. Bu aşamadan sonra Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne gitme hakkımız var, ancak yaşanan bu açık hukuksuzlukların Emperyalist Avrupa’nın “adaleti” ile çözülemeyeceğinden bu başvuruyu yapmadık, dedi.

Konferansta ikinci sözü Mili Savunma Bakanlığı Eski Genel Sekreteri Emekli Kurmay Albay Ümit Yalım aldı.

Ümit Yalım, AKP İktidarı döneminde sessiz sedasız Yunanistan’a bırakılan tapulu tescilli Türk adalarının isimlerini ve neler yitirildiğini belgelere dayalı görsellerle anlattı.

Lozan Antlaşması’nı gerçek yönleriyle, uluslararası güçlerin resmi haritalar üzerinde onaylayarak tescil ettiğini tek tek belgelerle kanıtlayan Yalım, AKP İktidarının neden “Lozan Lozan” diyerek feryat ettiğini anlattı.

Demokrasilerde Savcıların görevi bellidir. Savcılar bu işlerin peşine düşmesi lazım. Şikâyetleri, belgeleri, suç duyurularına dikkat edip dava açarak bu işlerin peşine düşmesi lazım. Ama maalesef geçmişte örnekleri de var. Anlı şanlı malum savcılar bakın şimdi fellik fellik kaçıyorlar. Yarın bu görevini yapmayan savcılardan da hesap sorulacak, Hukuk’tan Adalet’ten kaçış yok, sorumlular bir gün elbette hesap verecek ve yargılanacaklar, dedi.

Fuar süresindeki faaliyetlerimiz yerel basında birçok kez yer almış, konferansımız ise özel haber olarak yayınlanmıştır. 15.01.2017

Çukurovalı HKP’liler