Site rengi

Tasarım

27 Mayıs Politik Devrimi ve onun ürünü 61 Anayasası Firavun Saray’ında  Caligula yaratmak için yok edildi

27.05.2017
603
A+
A-

27 Mayıs Politik Devrimi ve onun ürünü 61 Anayasası
Firavun Saray'ında  Caligula yaratmak için yok edildi

Çünkü 27 Mayıs Politik Devrimi’nin bu topraklara armağanı olan 61 Anayasası yürürlükte olsaydı Firavun Anayasası gündeme bile gelemezdi.
Cumhuriyet Tarihinin gördüğü en ileri anayasa olan 61 Anayasası yürürlükte olsaydı, Halkımızı Allah’la aldatan, kandıran, halkımızı düşünemez, soramaz, sorgulayamaz hale getiren Caligula’lar iktidar olmazdı.
Ortaçağcı Gericiliğe, emperyalizmin oltasına balık olmaya, Antiemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızla kazandığımız bağımsızlığımızın elden gitmesine bir tepki olan 27 Mayıs’ın  meyvesi 61 Anayasası halen geçerli olsaydı, Ortaçağcılığa doğru koşar adım gidilmezdi, AB-D Emperyalistlerine  bu kadar kolay boyun eğilmezdi. Bu kadar hain, bu kadar satılmış türemezdi.
İşçi Sınıfımızın özgürce örgütlenmesinin önünde engeller olmazdı, işçiler istediği sendikaya üye olabilir, özgürce toplu iş sözleşmesini yapabilir, işkolu barajlarıyla örgütlülüğün yolu kesilmiş olmazdı, 61 Anayasası duruyor olsaydı.
61 Anayasası ortadan kaldırılmamış olsaydı, örgütlü toplum olma yolunda hızla ilerlerdik, kafalar dogmalarla dolmazdı, örümceklenmezdi beyinler, meczuplaşmazdı insanlarımız.
Yasama, Yürütme ve Yargı kuvvetleri arasında ayrılık daha keskin olurdu, kuvvetler Caligula’da birleşmezdi, 61 Anayasası ortadan kaldırılmamış olsaydı.
Anayasa Mahkemesi; Yürütme, Yasama ve Yargı üzerinde tahakküm kurmasın diye getirildi, 27 Mayıs Politik Devrimi’nin mimarları asker ve sivil Jön Türkler tarafından. 61 Anayasasıyla gelen en önemli kurumlardandı. 16 Nisan Firavun Anayasasına giden yola girilmezdi, 61 Anayasası ayakta kalmış olsaydı.
Mustafa Kemal’in ve Birinci Kuvayimilliyecilerin mirasına, anısına ve mücadelesine karşı saldırıya bir tepkiydi 27  Mayıs Politik Devrimi. Ordu Gençliğinin Antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın kazanımlarını ortadan kaldırmaya çalışan Bayar-Menderes Kliğine karşı bir vuruşuydu 27 Mayıs. Bugünlere gelebilseydi 27 Mayıs’ın getirdikleri, 61 Anayasası olduğu gibi bile kalabilseydi, bugün Mustafa Kemal ve İsmet İnönü'ye “iki ayyaş”, Kurtuluş Savaşı’mızın Önderine “ölmüş inek” diyen Caligula’lar çıkamazdı piyasaya.
Ve 61 Anayasası öldürülmeseydi, sınırlı olan özgürlükler Sosyalistlerin eliyle daha genişlerdi, Halklarımıza daha rahat ulaşırdık. 
İşte bütün bunlar yaşanmasın diye, Antemperyalist Kurtuluş Savaşı’mızın kazanımları ortadan kalksın diye, Yeni Sevr’in önü açılsın diye, İki Kurucu Halk birbirine düşsün diye, Halkımız örgütlenemesin diye, İşçi Sınıfımız ağlasın, Parababaları gülsün diye, CIA İslamıyla yığınlar düşünemesin diye, “Devrimcilerimiz” AB-D Emperyalistlerinin umut kaynağı olsunlar diye, Caligula kimseye sormadan tek başına, rahatça halka zulmetsin, bu ülkeyi parçalasın,  Kuvayimilliye yadigarı bütün değerleri yerli yabancı Parababalarına peşkeş çeksin, 18 Adamızı Yunanistan’a altın tepside sunsun diye yapıldı, 12 Mart ve 12 Eylül Faşist Darbeleri.
Firavun Saray’ına Firavun’u yerleştirmek için 61 Anayasasını 12 Mart’la yaraladılar, 12 Eylül’le öldürdüler. CIA Operasyonları Ergenekon’la, Balyoz’la, devamı 15 Temmuz Ganimet Paylaşım Savaşıyla da Türk Ordusu içerisinde kırıntı kabilinden kalan Yurtsever unsurları da temizlediler. Artık faşist din devletine doğru koşar adım gidiyorlar.
Çok acılar çektirdiler, çok kan döktüler, çok gözyaşı akıttılar, bugünlere gelebilmek için AB-D Emperyalistleri ve Yerli Satılmışlar. Ve aynı şekilde devam ediyorlar, edecekler. Tâ ki aşağılık projeleri BOP Haritası yaşam buluncaya kadar.
Bugün üstün olabilirler, bütün engelleri ortadan kaldırmanın rahatlığıyla zafer kazandık diyebilirler, AB-D Emperyalistleri ve yerli satılmışlar. Ama unutmasınlar; bu ülkede İkinci Kurtuluş Savaşı’nı örgütleyecek devrimciler var. Sonunu düşünmeyen kahramanlar var. Türkiye Devrimi’nin Önderi Hikmet Kıvılcımlı Usta’nın düşünce ve mücadele evlatları var. Sahip oldukları cesaret vatanıyla, Vatanını koruyacak yiğitler var. İşte bu yiğit devrimciler size dar edecekler bu toprakları. İhanetinizin bedelini bileklerinize çelik bilezik geçirerek ödettirecekler. Efendilerinizle birlikte Tarihin karanlık sayfalarında yerinizi, sizlere bu insansever, doğansever, hayvansever, yürekleri sevgiyle atan devrimciler aldıracak. Hiçbir zalimin zulmü ilanihaye sürmedi, sürmeyecek. Halklar eninde sonunda isyan ederler kazanırlar. İşte bu ülkede bu isyanı gerçek Devrimciler örgütleyecek.
Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

27 Mayıs 2017
Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Merkezi