Site rengi

Tasarım

AKP’giller’de Vurgun bitmez! Bizde suç duyurusu bitmez!

12.06.2017
708
A+
A-

AKP’giller’de Vurgun bitmez!

Bizde suç duyurusu bitmez!

Halkçı Hukukçulardan yeni bir suç duyurusu daha! Bu seferki suç duyurumuz, AKP’giller’in İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kamuya ait olan, yani hepimizin olan Pendik Şeyhli Mahallesi’ndeki 15 dönüm araziyi; insanlarımızı ABD İslamı ile zehirleyen Ortaçağcı gerici İlim Yayma Vakfı’na, 25 yıllığına bedelsiz olarak “tahsis” adı ile peşkeş çekmesi ile ilgili haberler üzerine yapıldı.

 04 Haziran 2017 tarihinde basında çıkan haberlere göre “İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Pendik’teki 15 dönüm araziyi bedelsiz olarak İlim Yayma Vakfı’na verdi.

“Genel Başkanlığını Sarıyer Eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün’ün yaptığı İlim Yayma Cemiyeti, adres değiştiren Eyüp Belediyesi’nin eski tüm binalarını da 25 yıllığına bedelsiz olarak almıştı.” (http://www.abcgazetesi.com/devletin-arazileri-cemaatlere-boyle-peskes-cekiliyor-55030h.htm)

“Sarıyer Gazetesi’nde Bekir Batu imzasıyla yer alan habere göre; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Pendik’te bulunan kendisine ait 15 dönümlük araziyi İlim Yayma Vakfı’na 25 yıllığına bedelsiz olarak devretti.

“Kamu malının bedelsiz devri ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisince görüşülen komisyon raporunda “Mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait Pendik İlçesi Şeyhli Mahallesi 7297 ada 6 parsel sayılı taşınmazın eğitim ve sosyal hizmetleri geliştirecek projelerde kullanılmak üzere İlim Yayma Vakfı’na 25 yıl süre ile bedelsiz tahsis edilmesi 5393 Sayılı Belediye Kanununun 15 ve 18 (e) maddeleri uyarınca komisyonlarımızca uygun bulunmuştur. Meclisimizin onayına arz olunur” ifadeleri yer aldı.” (https://guncelbakis.org/ibbden-ilim-yayma-vakfina-buyuk-kiyak)

Bu haberler üzerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri ve İlim Yayma Vakfı Yönetim Kurulu hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.

Kimilerine göre bu suç duyurularından bir şey çıkmaz. Biliyoruz ki bugün Yargı AKP’giller’in hukuk bürolarına dönüştü ve tüm akçeli suçlarına karşın Yargıç ve Savcılarımızda ne yazık ki bunları yargılayacak cesaret yok! Ancak bizler tarihe not düşüyoruz ve yapılan bu haksızlık ve hukuksuzlukları gördüğümüzü, bildiğimizi ve hesap sorduğumuzu gösteriyoruz. Ve inanıyoruz ki eninde sonunda mutlaka Halkın Adaleti gerçekleşecek!

Devrimci Halk Ozanı Bertolt Brecht’in şiirindeki gibi;

“Bilin: Halkın ekmeğidir adalet.

bakarsınız bol olur bu ekmek,

bakarsınız kıt,

bakarsınız doyum olmaz tadına,

bakarsınız berbat.

Azaldı mı ekmek, başlar açlık,

bozuldu mu tadı, başlar hoşnutsuzluk boy atmaya.

Bozuk adalet yeter artık! 

Acemi ellerle yuğurulan, iyi pişirilmemiş adalet yeter! 

Yeter katıksız, kara kabuklu adalet! 

Dura dura bayatlayan adalet yeter!”

 

Halkçı Hukukçular