Site rengi

Tasarım

Batıkent’te gerici eğitime izin vermeyeceğiz

04.09.2015
547
A+
A-

Halk düşmanı Tayyipgiller, gerici siyasi eğitim politikaları sonucu uygulamaya koydukları 4+4+4  sistemi ile cennet ülkemizin en ücra köşelerine kadar yaydıkları imam hatip okullarının sayılarını her geçen gün artırmaktadırlar.

1980 darbesi sonucu emperyalizmin ülkemizde uygulamaya koyduğu “Yeşil Kuşak Projesi” kafadan gayrımüsellah  bir toplum hedeflemektedir.

Mustafa Kemal önderliğinde Birinci Kuvayimilliyecilerin emperyalistlere karşı kazanmış olduğu ilk zaferle kurulan Cumhuriyetimizle birlikte eğitim laik bir nitelik kazanmıştır. Bu laik eğitim sistemi, Köy Enstitüleriyle toplumun aydınlanmasını hedeflemiş ve bayağı yol kat etmiştir.

Emperyalizmle bağını koparamayan cumhuriyet, Tefeci-Bezirgân Sermayenin  ayak oyunlarıyla kendisini NATO’nun kucağında bulmuştur.

Ülkemizin NATO’ya girmesi ve emperyalist projelerin AB-D’ci hükümetler tarafından hayata geçirilmesiyle birlikte ülkemiz gerek iktisadi, gerek politik, gerekse kültürel anlamda hızla geri götürülmüştür.

Eğitim alanında yürütülen gerici çalışmalar sonucu açmak istedikleri imam hatip okullarından birini Ankara’nın Batıkent semtinde hayata geçirmek istiyorlar.

Dört yıl önce açmak istedikleri ancak halkın örgütlü mücadelesi sonucu açamadıkları imam hatip ortaokulunu açmak istiyorlar.

Devrimci-demokrat gelenekli Batıkent sakinleri, tekrar örgütlü bir biçimde davranarak bir araya gelmişlerdir. Bu gerici eğitim yuvasını semtlerinde hayata geçirmemek üzere toplantılar düzenleyip imza kampanyaları başlatılmıştır.

03.09.2015 tarihinde imam hatip ortaokulunun açılmak istediği Türkan Azmi Köksoy İlkokulu  önünde okul velilerinin, eğitim emekçilerinin ve sendikalarının katılımıyla bir basın açıklaması düzenlenmiştir.

Okul Aile birliği tarafından açıklanan basın açıklamasında, Batıkent halkının semtlerinde ve okullarında imam hatip istemediklerini ve bilimsel laik eğitim talep ettiklerini dile getirmişlerdir. Okunan basın açıklaması  coşkulu kalabalık tarafından “Laik Bilimsel Parasız Eğitim”, “Susma Sustukça Sıra Sana Gelecek”, “Türkan Azmi İmam Hatip Olmayacak” sloganlarıyla sık sık kesildi.

Okunan  basın açıklamasından sonra kortej halinde sloganlarla mahalle muhtarlığına kadar yürüyüş gerçekleştirildi.

Mücadelemiz bu gerici saldırı savuşturulana kadar devam edecektir.

Batıkent’ten Kurtuluş Partililer