Site rengi

Tasarım

Bu Şehre İhanet ettiğiniz yetmedi mi?

09.01.2020
466
A+
A-

Son yıllarda ismini sık sık “çılgın proje” olarak duyduğumuz Kanal İstanbul Projesi yine gündemde. İstanbul Avrupa yakasını ortadan ikiye bölecek, şehrin ekoloji dengesini sonsuza dek değiştirecek olan bu projenin ihalesine sayılı günler kaldı.

İstanbul’da yaşayan tüm yurttaşlarımızın bildiği gibi, özellikle AKP iktidarıyla beraber bu şehrin her karesine ihanet edildi ve ihanet hâlâ sürüyor. Aslında senaryo hep aynı. Bu iktidar her çıkmaza girdiğinde “büyük bir projeye” başlayıp zenginliğine zenginlik katıyor. Olan her zaman halkımıza, bize oluyor.

Yine halkımızın parasıyla yapılacak olan bu proje, gerçekten akla mantığa sığmıyor. Karadeniz ile Marmara Denizi’ni 150 metrelik bir kanalla birleştirip, geçişleri paralı hale getirecekler. Kanalın geçtiği bölgedeki her arazi, konut, mera kullanılamaz hale gelecek. İnsanlar evlerinden kovulacak, çiftlikler dağıtılacak, ormanlar katledilecek, kanalı açmak için tonlarca patlayıcı ile şehir gümbürdetilecek. Çıkacak kamyonlarca moloz, İstanbul’un gündelik hayatını daha da zora sokacak. Saymakla bitmiyor yaşanacak olanlar.

Bu felaketlerin hepsini sadece bir grup çete zenginleşsin, iktidardaki yerini koruyabilsin diye çekmeye değer mi? Yeterince örnek görmedik mi saygıdeğer halkımız? Yaptıkları fahiş fiyatlı köprülerden geçişi zorunlu hale getirmelerine rağmen yine de zarar etmedi mi? Şehrin dışına, Kuzey Ormanları’nı tamamen katlederek yaptıkları havaalanları insanların hayatını kolaylaştırmayı bırak daha da zorlaştırmadı mı? Bu iş bilmezlerin hangi işleri İstanbullu vatandaşlarımıza yarar sağladı ki bu sağlasın?

Bu doğa düşmanı, insanlık düşmanı iktidarın akıl dışı işlerine yatıracak ne paramız var ne gücümüz. Tüm İstanbullulara sesleniyoruz. Bu katliam proje asla hayata geçemez. Kurtuluş Partisi Gençliği olarak, Kanal İstanbul Projesi’nin karşısındayız. Bu şehirde yaşayan tüm yurttaşlarımızı Parababaları düzenine karşı mücadeleye davet ediyoruz. 03.01.2020

 

Kurtuluş Partisi Gençliği