Site rengi

Tasarım

Devrim Çınarı Faruk Sur Yoldaş’ı ve Sıtkı şaplak Yoldaş’ı Andık

16.03.2016
551
A+
A-

Selam Olsun Bizden Önce Geçene

Selam Olsun Savaşırken Düşene!

Bundan tam 17 yıl önce, 14 Mart 1999 tarihinde, Konya topraklarında ömrünü Devrimci kavgaya adamış Devrim çınarımız Faruk Hoca’mızı, Abimizi, Yoldaşımızı kaybettik.

Ancak ömrünü halkın kurtuluş davasına adayanlar asla ölmezler, sadece bedence aramızdan ayrılırlar. Onlar halkların gönlünde ve mücadelelerinde ölümsüzleşir. Biz de Faruk Yoldaş’ı Halkın Kurtuluş Partisi Konya İl Örgütü olarak 14 Mart 2016 pazartesi günü saat 13.00 de mezarı başında bir kez daha saygıyla ve özlemle andık.

Mezarı başında anma konuşmasını gerçekleştiren Konya İl Örgütü Başkanı ve Partimizin MYK Üyesi Orhan Özer Yoldaş, Faruk Sur Yoldaş’ın kişicil özelliklerine değindikten sonra kavgasına, Devrimci Mücadelesine olan bağlılığına ve sarsılmaz iradesine kararlılığına vurgu yaptı.

Sonrasında Faruk Sur Yoldaş’ı tanıyan yoldaşları söz aldı ve Faruk Sur Yoldaşla olan anılarını paylaştılar. Yapılan konuşmaların ve paylaşımların ardından mezar başı anmamızı sonlandırdık.

Ardından 16 Mart 1990 tarihinde kaybettiğimiz Sıtkı Şaplak Yoldaş’ı andık. Onun devrimci kişiliğini anlattık. Mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğimize söz verdik bir kez daha…

Faruk Sur Yoldaş Ölümsüzdür!

Sıtkı Şaplak Yoldaş Ölümsüzdür!

Devrim Şehitleri Ölümsüzdür!

Konya’dan Kurtuluş Partililer