Site rengi

Tasarım

Devrim Şehidi Kubilay’ı yasaklamalara rağmen andık

23.12.2015
515
A+
A-

Bu yıl yapılan Kubilay Anması yasaklarla başladı. Önceden Genel Kurmay’ın açıkladığı; tören alanına TRT ve AA dışında basın alınmayacağına dair yasak ve Menemen Belediye Başkanı’nın konuşmasına getirilen yasak bunlardan en önemlileriydi.

Yasaklamalara karşın, ilk eylemimizi 10 km. maraton koşusuna katılan atlet bir arkadaşımız, göğsüne taktığı; “Devrim Şehidi Kubilay’ın Hesabı Ortaçağcılardan Mutlaka Sorulacaktır” içerikli dövizimizle başlattı. Arkadaşımız 20 yaş üstü grubunda maratonu 21’inci olarak tamamladı.

Ayrıca önceki yıllarda anma törenlerine katılmayan İzmir Valisi’nin bu yılki törene katıldığı görüldü. Anlaşılan yasaklardan sonra Vali rahatlamıştı ama yarım saat gecikmeyle gelebildi törene… Fakat, yine de protesto edilmekten kurtulamadı.

Tören alanında “Yolsuzlukla Üşüyen Halk Tezekle Isınamaz” pankartını açan ADD’li 7 genç gözaltına alındı.

Anıt’ta resmi törenler yapılırken, anıtın girişinde HKP olarak Alternatif Anmamızı gerçekleştirdik.

Partimizin Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir İl Başkanı Av. Tacettin Çolak bir konuşma yaptı ve yasaklı anmaya karar verenleri teşhir eden bildirimizi dağıttık.

Anıt’taki törenlerde ise bildirimizde de yazdığımız gibi “ordunun içler acısı durumu” bir kez daha görüldü.

Tören alanında bir manga er; “tören atışı” için hazır edilmişti. Komut verilince ilk atışlar tamam, ondan sonrakilerde ise biri hariç bütün silahlar tutukluk yaptı.

Böylece “kahraman ordumuzun” resmini bir kez daha görmüş olduk.
Törende bile mecali kalmamış.

Adamlar dememiş miydi?

Ordunun görevi; “site güvenlikçisi” düzeyinde olsun diye… 23.12.2015

HKP İzmir İl Örgütü