Site rengi

Tasarım

Devrimci Önderlerimiz Faruk Sur ve Sıtkı Şaplak Yoldaş Mücadelemizde Yaşıyor!

22.03.2016
724
A+
A-

Konya topraklarında yetişmiş, ömrünü İnsanlığın Kurtuluş Mücadelesine, İşçi Sınıfı Davasına adamış olan Faruk Sur Yoldaş’ımızı bedence aramızdan ayrılışının 17’nci, Sıtkı Şaplak Yoldaş’ımızı ise 26’ncı yıldönümünde gerçekleştirdiğimiz bir salon etkinliğiyle andık.

Anmamız, 20 Mart tarihinde, İşçi Sınıfımızın ve her kesimden yoldaşlarımızın ve her anmada yanımızda olan Ankaralı yoldaşlarımızın katılımıyla, Faruk Sur, Sıtkı Saplak Yoldaş ve diğer tüm devrim şehitleri için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı. Ardından sinevizyon gösterimi yapıldı.

Sinevizyonda, Faruk Hoca’mızın, gençliğinden ömrünün sonuna kadar hayatının her döneminde, gerçek hareket ve kitle adamı olması, alçakgönüllü, güvenilir, dürüst kişiliğiyle insanların yüreğinde kısa sürede yer edinmesi vurgulandı.

Sonrasında İşçi Sınıfı adına Batuhan Kuşçu Yoldaş söz aldı.

Batuhan Yoldaş, bugün ülkemizde yerli ve yabancı Parababalarının ve AKP hükümetinin, İşçi Sınıfımıza ve sendikal mücadeleye kapsamlı olarak gerçekleştirdiği saldırıdan söz etti. Yıllarca, bedeller ödenerek elde edilmiş hakların gasp edilmeye çalışıldığını söyleyen Yoldaş’ımız, buna karşın sarı sendikaların, hükümetin dümen suyuna gittiğini ve İşçi Sınıfına ihanet ettiğini vurguladı. AKP’giller, halkımızı açlık ve yoksulluk cehennemine mahkûm ediyor, İşçi Sınıfımızın en önemli ekonomik hakkı ve iş güvencesi olan kıdem tazminatını, “Kıdem Tazminatı Fonu” adı altında gasp etmeye çalışıyor, dedi.

Son olarak, AKP iktidarının çıkarmak istediği “Özel İstihdam Büroları” düzenlemesi, sermaye sınıfının, patronların İşçi Sınıfımıza yaptığı bir saldırıdır ve kabul edilemez, mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz, dedi.

Ardından Gençlik adına üniversiteli yoldaşımız Anılcem Karagedik söz aldı.

Bizler, liselerde, üniversitelerde bulunduğumuz her alanda emperyalizmin, gericiliğin ve ırkçılığın tek düşmanıyız, diyen yoldaşımız, bunu da yaptığımız eylemlerle ispatlıyoruz, dedi.

Gençliğin somut olarak gerçekleştirdiği eylemlerden bahsederek konuşmasına devam eden yoldaşımız, devrimci önderlerimizden devraldığımız bu bayrağı, daha da yukarılarda dalgalandırmaya devam edeceğimizi söyledi.

Ankaralı yoldaşlarımızdan da Umutcan Bozgun söz aldı. Devrimci bir önderimiz olan Faruk Hoca’mızı andığımız bu etkinlikte duygu ve düşüncelerini belirten yoldaşımız, Küba’da çocuklara, “Hepimiz Che olmalıyız!” sözü öğretiliyor dedi. Bizler için de; hepimiz birer Kıvılcımlı olmalıyız, Che olmalıyız, Faruk Sur olmalıyız, onlara yaraşır bir mücadele yürütmeliyiz, diyerek sözlerini bitirdi.

Ana konuşmacı olarak Başkanlık Kurulu Üyemiz Gürdal Çıngı Yoldaş’ımız söz aldı.

Ülkemize ve Ortadoğu’ya, AB-D Emperyalistleri ve yerli işbirlikçileri tarafından getirilen bu korku tablosundan söz ederek konuşmasına başlayan Yoldaş’ımız, emperyalistlerin, kendi ülkeleri de dahil dünyanın her yerinde sömürü politikaları izlediğini örneklerle anlattı.

Başdüşman kimdir, zinciri sürükleyen ana halka nedir? Bunları doğru yakalamalıyız, onu yakalarsak vuruş noktamızı da tespit ederiz, diyen yoldaşımız, AB-D Emperyalistlerinin kendi çıkarları için Ortadoğu’yu yeniden şekillendirmeyi amaçladığını söyledi.

Yoldaş’ımız ardından, Türk ve Kürt Halkı olarak bizlere düşen de bu oyunlara düşmemek, tuzağa gelmemektir. Bizler yurtseveriz, halkseveriz. Bize düşen, bin yıllık bu kardeşliği bozmalarına izin vermemektir, dedi.

Çözümümüzün Edirne’den Çin sınırına kadar Türk Kürt Halk Cumhuriyeti olduğunu, bunun dışındaki diğer bütün çözümlerin bizi bölünmeye götüreceğini belirtti.

Yoldaş’ımız sözlerine Faruk Hoca’mızın “Öyleyse” adlı şiiriyle devam etti ve bu şiir, bizim mücadelemizi özetlemektedir, dedi.

Yoldaş’ımız, Faruk Hocamızın söyledikleri bugün bir bir çıkıyor. Bizim söylediklerimiz bugün bir bir çıkıyor. Biz doğruyu bilen, bilimi bilen ve hayata geçiren biricik Partiyiz. Tek örgüt, tek Parti biziz, diyerek sözlerini noktaladı.

Konuşmaların ardından etkinliğimiz son buldu.

Konya’dan Kurtuluş Partililer