Site rengi

Tasarım

DİDİM Marathi Adasının Tapusunu Savcılığa Verdik. Bakalım Hala İşgal Yok Mu Diyecekler.

12.01.2017
580
A+
A-

Partimiz, Ege'de Yunanistan tarafından işgal edilen adalara sahip çıkmaya devam ediyor.

Daha önce Çeşme Cumhuriyet Savcılığı'na verdiğimiz Suç Duyurumuza takipsizlik kararı verilmişti. Yaptığımız itirazlar en son Anayasa Mahkemesi tarafından da reddedilmişti.

Daha sonra Didim Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurduk. Bu başvurumuz da yıldırım hızıyla Ankara'ya gönderildi. Çünkü yerel savcılar, şikayet ettiğimiz kişilerin adına bakınca, vebalı görmüşçesine dilekçeyi kabul etmek istemiyorlar. Zorlayınca da topu Ankara Bakanlık Muhabere Bürosu'na atıyorlar.

Oysa Ceza Yargılama Hukukuna göre, bu tür suçlarda suçun işlendiği yer mahkemeleri yetkilidir. Ancak, iktidar korkusundan ya da "bana dokunmayan bin yaşasın" nemelâzımcılığından, savcılar, hukuka takla attırıyorlar.

Anında dilekçelerimizi Ankara'ya postalıyorlar.

Bugün de,  Didim açıklarındaki Marathi Adasının Türkiye'ye ait olduğuna dair tapuyu savcılığa verdik.

Birleşmiş Milletler arşivlerinde bulunan belgenin İngilizce örneğini, ilk soruşturma dilekçemize ek olarak dosyaya koyduk ve bize ait olduğu BM belgesi ile de sabit olan Marathi Adasının işgaline seyirci kalanların cezalandırılmasını talep ettik.

Aynı zamanda bu işgallere karşı mücadele eden Milli Savunma Bakanlığı Eski Genel Sekreteri Emekli Kurmay Albay Ümit Yalım'ın da tanık olarak dinlenmesini istedik.

Bakalım bu belgelere rağmen savcılıklar ne yapacaklar.

Vatan toprağına sahip çıkan, Cumhuriyetin Savcıları olup olmadıklarını göreceğiz.

12.01.2017

HALKÇI HUKUKÇULAR

Sunulan Dilekçe ve Ekleri İÇİN TIKLAYINIZ