Site rengi

Tasarım

Dünya İşçi Sınıfının Temsilcileri, Mücadeleci Örgütleri Antiemperyalist Mücadele Konferansı İçin İstanbul’da Toplanıyor

24.05.2016
525
A+
A-

Sendikamız Nakliyat-İş, üyesi bulunduğu 93 milyon üyeli Dünya Sendikalar Federasyonu ile ortaklaşa 27-28 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul’da “Emperyalizme Karşı İşçi Sınıfının Uluslararası Dayanışması ve Mücadelesi” adlı uluslararası konferansa  düzenliyor.

Başını ABD Emperyalistlerinin çektiği ve AB diğer emperyalistlerin oluşturduğu dünya emperyalistler  cephesi, dünya işçi sınıfına, halklarına karşı ekonomik-siyasi zulüm, savaş politikalarını acımasız bir şekilde dayatmaktadır.

İstanbul’da yapılacak konferansa ; Kazakistan, Günüye Kıbrıs, Kuzey Kıbrıs, Hindistan, Tunus, Filistin, Mısır, Panama, Yunanistan, Peru, Bahrain, Cezayir, Bangladeş, Kongo Cumhuriyeti, Gabon, Somali, Suriye, Rusya, İngiltere, Portekiz, İran ülkeleri katılacak.

Uzakdoğu’dan Latin Amerika’ya, Afrika’ya, Avrupa ve Ortadoğu, Asya’dan 25 ülkeden 50’nin üzerinde işçi sınıfının temsilcisi, işçi sınıfının mücadeleci örgütleri, sendikaları bu konferansa katılacaklardır.

 Konferans konuları

 

  • ABD-AB ve diğer emperyalist ülkelerin, Ortadoğu, Avrupa, Latin Amerika ve diğer bölgelerdeki ekonomik ve siyasi politikaları, dünya halkları ve işçi sınıfına yönelik saldırıları
  • Emperyalizmin savaş örgütü NATO, ekonomik örgütleri IMF, Dünya Bankası, Dünya Ticaret Örgütü ile emperyalizmin casus örgütü CIA’nın işçi sınıfına yönelik saldırı politikaları
  • Emperyalist politikaların aracı olarak işçi sınıfı içerisindeki sarı sendikaların politikaları ve DSF’nin buna yönelik mücadelesi
  • Tüm bu politikalara karşı işçi sınıfının örgütlenmesi, mücadelesi ve dayanışması

 

Ayrıca konferans öncesi 27 Mayıs 2016  tarihinde saat 11:00’de Tünel’den Galatasaray’a kadar emperyalist saldırganlığa, haydutluğa karşı, konferans katılımcılarının ve üyelerimizin katılacağı kitlesel bir yürüyüş ve Galatasaray Meydanında basın açıklaması yapılacaktır. Basın açıklamasından sonra konferansın yapılacağı toplantı salonuna geçilecektir.

Tüm halk örgütleri, sendikalar ve basın emekçileri davetlidir. 24.05.2016

 

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi

Konferansın yapılacağı;

 

Tarih              : 27.05.2016 Cuma

Saat               : 14:00

Yer                 : İstanbul Tabip Odası Toplantı Salonu

Adres             : Türkocağı Cad.  No:9   Cağaloğlu/İstanbul