Site rengi

Tasarım

Dünya Sendikalar Federasyonu (DSF)’den Sınıf Dayanışması

10.09.2019
602
A+
A-

DSF Sekreteri George Mavrikos’la Birlikte Yunanistan’dan PAME, Fransa’dan CGT, Kıbrıs’tan PEO ve Filistin’den WUCP Sendikalarından oluşan bir heyet Cargill ve Real İşçilerini Direniş Alanlarında ziyaret etti

Dünya Sendikalar Federasyonu (DSF)’nin düzenlediği toplantıya katılmak üzere ülkemize gelen DSF Sekreteryası, DSF’ye üye sendikaların temsilcileri, önce 504 gündür sendikal hakları için direnen Cargill İşçilerini ziyaret etti.

Daha sonra DSF üyesi sendikaların temsilcileri, 25 aydır sarı sendikacılığa ve işçi-sendika düşmanlığına karşı mücadele eden, gasp edilen tazminat hakları için direnen Real Market İşçilerinin Kozyatağı-Metro Market önünde devam eden direnişlerini ziyaret etti. Ziyarete DSF Genel Sekreteri George Mavrikos da katıldı.

Dayanışma ziyaretinde Real ve Cargill Direnişçileri adına söz alan işçiler, kendilerini ziyaret eden Dünya Sendikalar Federasyonu heyetine teşekkür ettiler. İşçiler dayanışmanın önemine vurgu yaparak birlikte daha güçlü olduklarını ve haklarını alıncaya kadar da mücadelenin devam edeceğini belirttiler.

Direnişçi işçilerden sonra söz alan DSF Genel Sekreteri George Mavrikos da dünyada 132 ülkeden 100 milyonun üzerinde üyesi bulunan Dünya Sendikalar Federasyonu olarak, işçilerin vermiş olduğu mücadeleyi desteklediklerini ve dayanışma içerisinde olduklarını belirtti. 25 aydır devam eden bu mücadelenin mutlaka zafere ulaşacağını söyleyen Mavrikos, her bir delegenin kendi ülkesine gittiğinde bu direnişleri gündem edeceğini ifade ederek, bu direnişlerle dayanışmalarını sürdüreceklerini ve hep birlikte başarıya ulaşacaklarını belirtti.

Ziyarete Cargill Direnişçileri ve Uyum/Makro İşçileri de katıldı.

Ziyaret, atılan sloganların ardından sona erdi.

 

Yaşasın Uluslararası Sınıf Dayanışması!

Yaşasın Enternasyonal Dayanışma!

Yaşasın Real Direnişimiz!

İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız.

Yaşasın Proletarya Enternasyonalizmi!

03.09.2019

 

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi