Site rengi

Tasarım

Fidel Castro Ruz: Kan Dondurucu Provokasyon

08.09.2014
704
A+
A-

Bu sabahın (Perşembe) haberleri, bir Malezya uçağının, Ukrayna’nın “Çikolata Kralı” Petro Poroshenko’nun savaş kışkırtıcısı hükümetinin kontrolü altındaki bölgede, 10.100 metre yükseklikte uçarken vurulmasıyla ilgili kan dondurucu manşetlerle doluydu.

Her zaman Ukrayna Halkının destekçisi olan, Çernobil trajedisinin zor günlerinde kazadan dolayı yayılan zararlı radyasyona maruz kalan birçok çocuğa sağlık hizmeti veren ve bundan sonra da bu tür yardımlara daima hazır olan Küba; Rus karşıtı, Ukrayna karşıtı, emperyalist yanlısı böyle bir hükümetin bu eylemine karşı tepkisini dile getirmekten geri duramaz.

Malezya uçağı katliamıyla aynı zamana denk gelir biçimde, nükleer bir ülkenin lideri olan İsrail Başbakanı Benjamin Netenyahu, ordusuna Gazze Şeridi’ni işgal etmelerini emretti ve geçtiğimiz günlerde çoğu çocuk yüzlerce insan hayatını kaybetti. ABD Başkanı bu eylemi destekledi ve bu iğrenç saldırıyı meşru müdafaa olarak niteledi. Obama Calut’a karşı Davut’u değil, Davut’a karşı Calut’u destekledi.

Bilindiği gibi, yaratıcı işler yapmak üzere yetişmiş olan İsrailli genç erkek ve kadınlar şerefsizce ve onursuzca bir ölüme mahkûm olacaklar. Filistinlilerin nasıl bir askeri doktrin kullanacaklarını bilmiyorum ama biliyorum ki; ölmeye hazır bir savaşçı, II. Dünya Savaşı’nda Stalingrad’ı savunan kahramanların gösterdiği gibi, elinde bir tüfeği olduğu sürece bir binanın enkazını dahi savunabilir.

Binlerce yıllık vatanlarının her karesini savunan bu kahraman halka yönelik dayanışmamı dile getirmek isterim. 18.07.2014

Kurtuluş Yolu

ETİKETLER: