Site rengi

Tasarım

Haydarpaşa ve Sirkeci Garı Halkındır, peşkeş çekilemez!

07.11.2019
497
A+
A-

Haydarpaşa ve Sirkeci Garı Halkındır, peşkeş çekilemez!

AKP iktidarı tarih düşmanlığına devam ediyor. Halkın Kurtuluş Partisi ise halkın tarihsel miraslarına sahip çıkıyor. İstanbul gibi çok önemli tarihi yapılara sahip bir şehirde, TCDD’nin tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci Garı’nın atıl depo sahaları ihalesi yandaş bir şirket olan; AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın Okçular Vakfının da yöneticiliğini yapmış, Hezarfen Danışmalık Limited Şirketi’nin sahibi  Hüseyin Avni Önder’e kanunsuz bir şekilde verildi. Hem de İBB şirketlerinin deneyimsiz olduğu ve “müştereken ve müteselsilen” sözcüklerinin yerine “ortaklaşa ve birlikte” sözcüklerini kullandığı gerekçelerini ileri sürüldü.

Bu hukuksuzluğa karşı Hukukçularımız bugün Mehmet Cahit Turhan (Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı), Ali İhsan Uygun (TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürü), Bilal Erdoğan (Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi), Hüseyin Avni Önder (Hezarfen Danışmalık Limited Şirketi Sahibi ve Okçular Vakfı Eski Genel Müdürü) hakkında Görevi Kötüye Kullanma, Görevi İhmal, İhaleye Fesat Karıştırma, 5018 sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanunu’nun 71. Maddesini ihlal, Nüfuz Ticareti yapmaktan suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda Halkın Kurtuluş Partisi Programı’nın  “ÇEVREYE VE TARİHE  SAYGI” bölümünden alıntı yapılarak bu suç duyurusunda neden taraf olduğumuz açıklandı: Bu bölümde tarihe yaklaşımımız şu cümlelerle ifade edilmektedir:

“(…) Partimiz, insanlığın başından geçenleri sebep-sonuç ilişkileriyle açığa çıkarıp tam olarak anlayamadığımız sürece, geleceğimizin iyice görülüp bilinemeyeceği inancındadır. Bu sebeple Tarihe, ilgi ve saygıyla yaklaşır.

“(…) Tabiî ülkemizdeki zenginliklerin de ortaya çıkarılması, çıkarılan ve bilinenlerin de korunmasını önemle savunur. Bunun için gerekli her çalışmayı yapar. Önlemi alır. Unutmayalım ki Tarih tekrar yaşanmaz, yaratılamaz. Onlar kaybolursa yerine yenisi konamaz… O yüzden onları, gözümüz gibi korumamız gerekir.”

Halkın Kurtuluş Partisi, tarihin tekrar yaşanmayacağı, yaratılamayacağı ve tarihi mirasları gözü gibi koruması gerektiği bilinciyle mücadelesine devam ediyor ve edecek!

Tarihimizi yok edenler ise halka hesap verecek!

21.10.2019
HKP Genel Merkezi