Site rengi

Tasarım

HKP 30 Ağustos’ta alanlardaydı

09.09.2014
547
A+
A-

Mustafa Kemal ve silah arkadaşları öncülüğünde kazanılan 30 Ağustos Zaferi’mizin yıldönümünde Halkın Kurtuluş Partisi olarak alanlardaydık.

Büyük Zafer’in yıldönümüde İstanbul’da Bağdat Caddesi üzerinde gerçekleştirilen yürüyüşe katıldık. Çeşitli kitle örgütleri ve siyasi partilerin katılımıyla gerçekleşen yürüyüş için kitle saat 18:00’da toplanmaya başladı. Saat 18:30’dan itibaren Şaşkın Bakkal ışıklardan başlayan yürüyüşte biz de kortej olarak yerimizi aldık.

Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız” pankartı, Mustafa Kemal-Lenin Pankartı ve Mustafa Kemal’in; Sovyetler’in Kurtuluş Savaşı’mıza yaptığı yardımları anlatan sözünü içeren pankartımızla, “Bağımsızlık Benim Karakterimdir” yazan olta bayraklarımızla ve posterlerimizle görkemli bir kortej oluşturarak Göztepe Parkı’na kadar yürüdük. Yürüyüş sırasında sık sık “Yeni Sevr’e Karşı Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız”, “Kahrolsun AB-D Emperyalizmi”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Gün Gelecek, Devran Dönecek, Tayyipgiller Halka Hesap Verecek”, “Hırsız Katil AKP”, “Her Yer Taksim Her Yer Direniş”, “Bu Daha Başlangıç Mücadeleye Devam” sloganlarını hep bir ağızdan haykırdık. Ayrıca yüzlerce bildiri dağıtarak halkımıza Partimizin görüşlerini aktardık.

***

Ankara’da da yine 30 Ağustos’la ilgili bildirilerimizi dağıttık. Büyük Zaferin yıldönümünde Anıtkabir’e gelen insanlarımız bayraklarımıza ve bildirilerimize büyük ilgi gösterdi. Ayrıca Anıtkabir dışında Batıkent’te de bildiri dağıtımı gerçekleştirdik.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak 30 Ağustos ruhunu dimdik ayakta tutacağız ve bu ruhla AB-D Emperyalistlerini ve yerli satılmışları yenilgiye uğratacağız. 30.08.2014.

Kurtuluş Partililer

ETİKETLER: