Site rengi

Tasarım

HKP, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Ofisi (AGİT/ODİHR) adlı emperyalist örgütün görüşme talebini reddetti

04.10.2015
610
A+
A-

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Ofisi (AGİT/ODİHR), 2 Ekim tarihinde HKP’ye, 1 Kasım Erken Seçimleriyle ilgili görüşme talebinde bulundu. HKP, söz konusu örgütün emperyalist bir niteliğe sahip olduğu gerekçesiyle bu görüşme talebini reddetti. AGİT/ODİHR’in görüşme talebini ve HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut imzasıyla gönderilen cevap metnini aynen yayımlıyoruz.

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Ofisi’nin

görüşme talebi

Sn. Nurullah Ankut

Genel Başkan Halkın Kurtuluş Partisi

No. TRK/2015-1002-13

RESMİ OLMAYAN TERCÜME

Sn. Genel Başkan, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Ofisi (AGİT/ODİHR) tarafından, 1 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan erken milletvekili seçimlerini gözlemlemek üzere Türk yetkililerinin daveti üzerine görevlendirilen, Sınırlı Seçim Gözlem Heyeti 28 Eylül 2015 tarihinde resmi olarak göreve başlamış bulunmaktadır. Heyet, Ankara’da görev yapacak 11 uzmandan oluşan ana ekibin yanı sıra, Türkiye çapında görev alan 18 uzun dönemli gözlemciden oluşmaktadır. Heyet, bu seçimleri AGİT taahhütleri ve demokratik seçimler için kabul edilmiş olan diğer uluslararası standartlar ve iç hukuk açısından gözlemleyecektir. Gözlemciler aday kaydı, kampanya faaliyetleri, seçim kurullarının ve diğer ilgili kurumların işleyişi, iç mevzuatın uygulanması ile seçim uyuşmazlıklarının çözümünü izleyecektir. Gözlem sürecinin bir parçası olarak, Sınırlı Seçim Gözlem Heyeti tarafından kapsamlı bir medya izlemesi de yapılacaktır. Gözlem sırasında, heyet tarafından çeşitli devlet yetkilileriyle, adaylarla, siyasi parti, sivil toplum, medya ve uluslararası organizasyon temsilcileri ile de görüşmeler de yapılacaktır.

Bu kapsamda, Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı olarak Zat-ı Alinizi de uygun göreceğiniz bir tarihte makamınızda ziyaret etmek istediğimi saygılarımla arz ederim. Bu görüşmenin amacı Seçim Gözlem Heyeti’nin yetkileri, metodolojisi ve gözlem planları konusunda bilgi vermek ve yaklaşmakta olan seçimle ilgili konularda konuşmaktır. Saygılarımla,

Martina Barker-Cigániková Politika Analist

HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut’un görüşme talebine yönelik cevabı

Bayan Martina Barker-Cigániková,

Temsil ettiğiniz örgüt, emperyalist bir örgüttür. Demokrasi, hukuk, insan hakları maskesi ardında ABD ve AB Emperyalist haydutlarının insanlık dışı vahşi çıkarlarını savunan, bu amaçla da insanlığı kana ve ateşe boğan, İslam Dünyasını üzerinde cehennemin en koyu dumanlarının yükseldiği ölüm tarlalarına çeviren ve 1990’dan bu yana yalnızca Ortadoğu’da 6 milyon civarında masum insanın canına kıyan Emperyalist Blokun çıkarlarını savunmakla görevli enstrümanlarından olan bir örgüttür.

ABD öncülüğündeki bu Emperyalist Devletler Koalisyonunun İnsafsızca ve hayasızca saldırıları, şu anda bile, Irak ve Suriye Halklarına hayatı zindan etmekte ve onların milyonlarcasını canlarını kurtarmak için vatanlarını terk etmeye, plastik botlar içinde Akdeniz’in güvensiz sularında ölüm yolculuğuna çıkmayı göze almaya mecbur bırakmaktadır.

Bunların olduğu her yerde ölüm celladı da yanıbaşlarında olur mutlaka.

Eğer onların, insan hayatına zerrece değer verdiklerine inanmış olsaydık kendilerine; “Bölgemizi terk edin. Böylelikle insanlarımızın yaşamasına göz yummuş olursunuz. Yokluğunuzla katletmekten çekinmeyeceğiniz daha milyonlarca insanın hayatını bağışlamış olursunuz.”, derdik

Fakat asla böyle bir umut taşımıyoruz. Çünkü onların emperyalist karakterini kesince biliyoruz.

Şunu da belirtelim ki, biz kaderci değiliz. Devrimciyiz. Eğer emperyalist sömürü, saldırı, işgal ve katliam varsa, isyan da mutlaka olacaktır. Ülkemiz ve bölgemiz halklarının onurlu, kutsal ve meşru antiemperyalist başkaldırı ve isyanıyla bu emperyalist çakalları kovacağız. Onları evlerine dönmeye mecbur bırakacağız. Biz onun mücadelesini veriyoruz. O günler de mutlaka gelecektir.

Sözü uzatmayalım… Tüm bu sebeplerden dolayı sizlerle görüşmeyi, daha doğrusu örgütünüzle görüşmeyi; siyasi, ahlâki ve insani değerlerimiz açısından utanç verici bir alçalma sayarız.

Bu sözlerimizin şahsınıza değil, örgütsel kimliğinize, dolayısıyla da örgütünüze ve onun arka planındaki ABD, AB Emperyalistlerine olduğunu özellikle belirtmek isteriz. 04.10.2015

Nurullah Ankut

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Başkanı