Site rengi

Tasarım

Kararlılık, inanç, şefkat, merhamet, sevgi abidesi Necla Kıran Yoldaş’ı bedence aramızdan ayrılışının 11’nci yıldönümünde andık

20.01.2017
541
A+
A-

Partimiz Kurucularından, 20 Ocak 2006 günü bedence aramızdan ayrılan Necla Kıran Yoldaş’ımızı Partimiz Genel Merkezi’nde yaptığımız bir etkinlikle andık.

Etkinlikte Yoldaş’ımızın yaşamını mücadelesini anlatmak için Partimiz Ankara İl Yöneticisi Reycan Çakır Yoldaş’ımız bir konuşma yaptı.

Reycan Yoldaş konuşmasında; Necla Yoldaş’ın Partisine, Yoldaşlarına olan sevgisi, bağlılığı ile mücadeleden bir an bile geri durmayan gerçek insan olduğunu anlattı.

Ardından söz alan diğer yoldaşlar ise Necla Yoldaş ile beraber anılarını bedence aramızdan ayrıldığında hissettiklerini, geçen yılların yoldaşımızın yokluğunu dolduramadığını anlattılar.

Kuşkusuz Necla Yoldaşımızın, Necla Ablamızın en belirgin özelliği sevgi dolu yüreği ve davaya olan inancı, bağlılığıydı.

Karıncayı bile incitmekten çekinen Yoldaş’ımız, Hareketimize, sosyalizme karşı yanlışı olanlara kaplan kesiliverirdi.

En çok kullandığı cümle, “Seni anlıyorum”du Yoldaş’ımızın. Karşısındaki dinlerdi. Anlamak için dinlerdi ve anlardı.

Sevgi dolu yüreği sorunları çözmek, için çırpınırdı. Gözlerine yansırdı Yoldaş’ının sevinciyle mutlulandığı, acısıyla yandığı.

Yoldaşlarının hatalarını, eksiklerini, fazlalıklarını gördüğünde kırmadan, incitmeden onu uyarırdı. Ya organ toplantılarını bekler ya da sessizce en uygun zamanı kollar, en tatlı diliyle, yapıcı şekilde sorunu çözmeye çalışırdı.

 “Yapın” cümlesini hiç kullanmadı Necla Yoldaş’ımız, “Yapalım” vardı onun sözlüğünde ama daha çok da kendisi yapardı en büyük fedakârlıkları. Hem özel hayatında hem de siyasi yaşamında.

Bir şey olmasını gereken gibi olmuyorsa “Niye?” diye kendini sorgulardı Yoldaş’ımız, karşısındakini değil. Ve çözüm üretirdi, karşısındakini eleştirmekten çok. Onun bu yönü tabiî ki sevgi dolu yüreğinden, karşısındakine kıyamamasından kaynaklanırdı. O Ablamızdı. Annemizdi. Kız kardeşimizdi. Şefkatli, merhametli yüreği yaşlıyla, gençle, çocukla hemen bir rezonans kuruverirdi.

Siyasi mücadelede bedensel anlamda en ağır görevleri yapan yoldaşlarının ayaklarına tuzlu suyla doldurduğu leğenleri taşımaktan yüksünmeyen Yoldaş’ımız, Kadın mücadelesi söz konusu olduğunda atmacaya dönüşürdü.  En keskin ve net tartışmaları yapardı. Elmayla armudu hiç karıştırmadı Yoldaş’ımız.

İşte böyle bir Yoldaş’ı kaybetmenin acısı kelimelerle anlatılamaz, O’nun yokluğu her geçen gün içimizde büyüyen derin bir yara. O’nu anma etkinliği düzenlemek, kaybettiğimiz tüm Yoldaşlarımız için olduğu gibi en zor görevlerden biri.

Hele yine Ocak ayı içerisinde daha 17 yaşında kaybettiğimiz Kıvılcım Semiha Güldemir Yoldaş’ımızı anmak…

İşte böylesi zorlu bir anma etkinliğini Necla Kıran ve Kıvılcım Semiha Güldemir Yoldaşlar’ın mücadelesini, ömürlerinin sonuna kadar sürdükleri Devrimci Mücadelelerini sürdürerek onları yaşatacağımıza söz vererek bitirdik. 21.01.2017

 

Necla Yoldaş Ölümsüzdür!

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

 

Ankara’dan

Kurtuluş Partililer