Nakliyat-İş’ten: Birleşik Metal-İş Üyesi Entil, Hapalki ve Tarkon İşçileri İle Dayanışma İçindeyiz Yaşasın Sınıf Dayanışması!

10.12.2019
A+
A-

Sendika olarak yasal hakları için direnen Birleşik Metal-İş üyesi Entil, Hapalki ve Tarkon İşçilerinin hak arama mücadelesi ile ilk günden beri dayanışması içindeyiz.

Anadolu Eskişehir Şube Başkanı ve yöneticilerimiz ve Sarp Lojistikteki üyelerimiz 11 Kasım Pazartesi günü akşam vardiyası çıkışında, Birleşik Metal-İş Sendikası üyesi Entil, Hapalki, Tarkon işçilerine kitlesel sınıf dayanışması gerçekleştirdi.

Direniş, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde Entil Fabrikası önünde Entil, Hapalki veTarkon İşçileriyle birlikte devam ediyor.

Üyemiz işçiler yürüyüş korteji oluşturarak, “Yaşasın Sınıf Dayanışması”, “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek”, “Entil, Hapalki, Tarkon İşçileri Yalnız Değildir”  sloganlarla ve coşkulu bir biçimde Direnişçi İşçilerin yanına gittiler. Üyemiz işçiler de direnişçiler tarafından coşkuyla karşılandı.

Fabrika önünde dayanışma ziyareti sırasında Sendikamız Eskişehir Anadolu Şubesi Başanı Ali Özçelik, Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Örgütlenme Sekreteri Hami Baltacı, Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Arı ve Direnişçi İşçiler konuştu.

Konuşmalarda mücadelenin süreci anlatıldı.  Sınıf dayanışmasına vurgu yapıldı. Aynı zamanda Direnişin ilk gününden beri Birleşik Metal-İş ve direnişle sınıf dayanışmasıyla hareket eden Nakliyat-İş Sendikamıza teşekkür ettiler.

Dayanışma ziyaretinde konuşan Sendikamız Eskişehir Anadolu Şube Başkanı Ali Özçelik de; Entil, Hapalki ve Tarkon İşçileri ve direnen tüm işçilerle sınıf dayanışmamız sürecek, dedi. Direnişlerin sınıf dayanışmasıyla kazanılacağına vurgu yaptı.

Sendika olarak kendimiz dışındaki direnişlere ve hak arama mücadeleleriyle dayanışma içindeyiz.  Nakliyat-İş Sendikası olarak işçi düşmanlığına ve sarı sendikacılığa karşı direniş ve mücadelemiz Türkiye İşçi sınıfı mücadelesine örnek olmaya devam ediyor.

Şanlıurfa, Muğla, Eskişehir ve Kütahya Tüvtürk işyerlerinde sendikal mücadelemiz ve direnişlerimiz sürüyor. İşkolumuzda ve üyemiz olmayan Real, Makro Market ve Uzel Makina İşçilerinin mücadelesine sahip çıkıyoruz. 12.11.2019

 

Nakliyat-İş Sendikası

Genel Merkezi