Site rengi

Tasarım

Selam olsun onurundan, önderlerine bağlılığından, Bolivarcı Devrim’den taviz vermeyen, vazgeçmeyen Venezuela Halkına!

01.08.2017
529
A+
A-

Selam olsun onurundan, önderlerine bağlılığından, Bolivarcı Devrim’den taviz vermeyen, vazgeçmeyen Venezuela Halkına!

Selam olsun anısıyla, mücadelesiyle, tüm Dünya Halklarına dostluğu, emperyalist canavarlara düşmanlığıyla, yurtseverliğiyle, devrimciliğiyle Halkların gönlünde, bilincinde ve mücadelesinde yaşayacak olan Büyük Devrimci Yiğit Chavez Yoldaş’a!

Selam olsun; “Belki de yeni ve daha güçlü bir devrimin zamanı gelmiştir.”,  “Hiç kimse Kumandan Chavez'in bize bıraktığı bu devrimi inşa etmemizi engelleyemeyecek.” diyen Venezuela Halkının Yiğit Önderi Maduro Yoldaş’a!

Bir kez daha Venezuela Halkı ve Önderi Maduro Yoldaş, umutların tükenmediğini, sol rüzgârları estirmeye devam edeceklerini, emperyalist saldırganlığa, ülkedeki yerli satılmışlara karşı direneceklerini tüm Dünya Halklarına gösterdiler. Göstermeye devam ediyorlar. İnsan soyunun en büyük düşmanı ABD Emperyalist Haydutunun provokasyonlarını arttırdığı, ruhlarını bilinçlice bu hayduta satmış yerli işbirlikçi alçakların iyice gemi azıya aldığı ve de azdığı bir dönemde geldi, tüm dünya halklarının yüzünde gülücükler açtıran, yeniden umutları yeşerten Venezuela Halkının seçim zaferi.

Bu seçim; Kurucu Meclis’in oluşturulması için yapılan bir seçim. Oluşacak Kurucu Meclis anayasayı yeniden yapma yetkisine sahip olacak. İşte ABD Emperyalizminin yeni Köpeği Trump’ın ve içerdeki hainlerin havlamasının nedeni; bu seçimleri Nicolas Maduro’nun Birleşik Sosyalist Parti’sinin (PSUV) kazanması. Hem de Maduro Yoldaş’ın deyimiyle, “Devrimin 18 yıllık tarihindeki en yüksek katılım”la geldi zafer. Yine Maduro Yoldaş’ın deyimiyle; “Tehditlerin ortasında 8 milyon kişi, bazı eyaletlerde dağları ve ırmakları aşarak oy kullandı. Venezuela Halkı demokrasi dersi verdi”.

Ne diyordu Chavez Yoldaş ABD Emperyalizmi için?

“(…) bizim ellerimizi birbirimize kenetlediğimizi gördüğünde şeytan kızmaktadır”.

Emperyalist Haydut ve yerli işbirlikçiler işte bundan rahatsız olmakta. Mazlum Venezuela Halkının Maduro Yoldaş’ın etrafında kenetlenmesinden. Bunun içindir ki, küçümsüyorlar, iftira atıyorlar seçimlere katılım oranı düşük diye. Boykot ettik, bu seçimlerin yenilenmesi gerekir diye ağlıyorlar, ama nafile… Venezuela Halkının ve Maduro Yoldaş’ın kararlılığı, Bolivarcı Devrim’e olan inançları, bağlılıkları, Hugo Chavez Yoldaş’ın emaneti olan devrimi sahiplenmeleri, bu saldırıları boşa çıkartıyor. Bundan sonra da yoldaşlar bu kararlılıklarını devam ettireceklerini, geri adım atmayacaklarını tüm dünyaya haykırıyorlar. Bize vız gelir bu saldırılar, bu iftiralar. Bizim yolumuz doğru, varsın söylenip dursun bu alçaklar diyorlar. Ve bu karanlık günlerde ışık oluyorlar, umut oluyorlar.

AB-D Emperyalist Haydutlarının aslında en büyük korkusunu Maduro Yoldaş dile getirdi. Onlara aslında ter döktüren, kâbuslar gördüren, işte bu açıklamadır. Seçim Zaferi nedeniyle yaptığı konuşmada Maduro Yoldaş; “Seçimler Latin Amerika’nın gelecek bağımsız yıllarını başlatıyor.”, “Latin Amerika yeni bir direniş dalgasına başlayacak.”, diyor.

Şimdi nasıl atmaz şafak Emperyalist Haydutta…

Maduro Yoldaş “bağımsız yıllar” diyor, “direniş dalgası” diyor. Yıllardır Emperyalist Canavarların, Halkların literatüründen yok etmek istediği sözcükler bunlar. O yüzden Emperyalistler tüm dünyada katliamlar yapıyor, halkları ayrıştırıyor, Halkların direnme gücünü yok etmeye, kendilerine bağımlı hale getirmeye çalışıyor.

Maduro Yoldaş; “Kurucu Meclis’in ilk işlerinden birinin muhalefet milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması olması gerektiğini”, söyleyerek emperyalistlerin ülkedeki temsilcilerine de ter bastırıyor. Çünkü bu satılmışların hainlikleri, kendilerini nasıl pazarladıkları, nasıl kendi aşağılık çıkarları için halkını sattıkları çıkacak ortaya. Deşifre olacak içyüzleri. Korkuyorlar, Halkın tükürüklerinin altında boğulmaktan, sömürülerinin, aldatmalarının son bulacağından.

Biz Devrimcileri umutlandıran, gururlandıran, Venezuela Halkına, Hugo Chavez ve Maduro Yoldaş’a desteğimizin ne kadar yerinde ve haklı olduğunu ortaya çıkartan bir açıklama da ABD Emperyalistlerinden ve diğer emperyalist haydutlardan geldi. Trump, seçimlerin sonucunun tanınmayacağını söylemiş. Haydutun Dışişleri temsilcisi Maduro Hükümetine karşı sert ve hızlı yeni yaptırımları hayata geçireceği tehdidinde bulunmuş. AB Emperyalistleri seçimleri düzmece olarak nitelemiş. Tüm diktatörleri Halkların başına bela eden AB-D Emperyalistleri Maduro Yoldaş’ı diktatör olarak ilan etmişler. Tüm Ortadoğu’da ve dünyada Halkların Kendi Kaderini Tayin Hakkını yok eden, ortadan kaldıran bu Haydutlar, trajikomiktir, Kurucu Meclis’in Venezuela Halkının kendi kaderini tayin etme hakkının altını oyduğunu açıklayabiliyor.

Bütün bunlar Venezuela Halkının ve önderi Maduro Yoldaş’ın ne kadar doğru yolda olduğunun göstergesidir. İnsan Soyunun bu en büyük düşmanlarının düşmanlığını kazanmak, onların “umut kaynağı”, “demokrasi güçleri” olmamak bir devrimci ve bir halk için en büyük onurdur.

Şan Olsun Venezuela Halkına ve yiğit önderlerine!

Türkiye Halkının gerçek temsilcisi Halkın Kurtuluş Partisi olarak umudumuzdur:

Son seçim zaferiyle Maduro Yoldaş ve Venezuela Halkı; Yerli-Yabancı Parababalarının ekonomik iktidarını yıkıp ortadan kaldıracak, Parababalarının varlıklarını, hem de güçlü bir biçimde, sürdürmelerine göz yummayacak, AB-D Emperyalistlerinin ve yerli satılmışların sömürü çarklarını, medyadaki tekellerini kırıp yok edecektir.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak; Maduro Yoldaş’ın ve Venezuela Halkının, ABD ve AB Emperyalistlerinin Yerli İşbirlikçilerle birlikte Bolivarcı Devrim’e karşı yürüttükleri saldırılarına karşı verilen mücadelenin çok önemli bir aşaması olan Seçim Zaferini kutluyoruz.

Yoldaşlarımızın verdikleri mücadeleyi tüm kalbimizle destekliyoruz.

Halkın Kurtuluş Partisi olarak Venezuelalı Yoldaşların başaracaklarına, ABD ve AB Emperyalistlerini yeneceklerine inancımız tamdır.

Genel Başkanımız Gerçek Devrimci Nurullah Ankut’un her konuşmasının ve her yazısının sonunda söylediği ve yazdığı, umudun, kararlılığın, Halka bağlılığın, Devrime Olan İnancın ifadesi olan sloganla Selamlayalım Venezuela Halkını ve önderlerini:

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz.

 

Şan Olsun Chavez Yoldaş’a.

Şan Olsun Maduro Yoldaş’a.

Şan Olsun Venezuela Halkına.

02.08.2017

 

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi