Site rengi

Tasarım

Şu düştüğün hallere bir bak be Tayyip!

04.10.2017
784
A+
A-

Irak Bölgesel Kürt Yönetiminin en yüksek dağında kendi bayrağı ile birlikte çok yıldızlı Amerikan bayrağını da dalgalandıran ve okullarında çocuklara “Thank you America” diye şarkılar okutan Mesut Barzani bile, gazetesi Rudaw aracılığıyla bak sana ne diyor:

“Er kişi ol!”- Erkek ol!

Yani, mevhum-u muhalifinden bakarsak söze, “Erkek değilsin”, diyor…

Bu ne ağır bir hakarettir böyle yahu…

İşte kan da tam böyle sözlerden çıkar.

Kanla temizlenir ancak böyle hakaretler.

Ama sende tık yok be…

Hiç mi etkilenmedin? Hiç mi rahatsızlık duymadın?

Senin adına biz kahrolduk be!

Çünkü gerçeklikte hiç de öyle değil ama görünüşte Türkiye’nin Devlet Başkanlığını temsil ediyorsun.

Yazık ya…

Hem sana yazık, hem de seni bu memleketin başına bela edip ülkemizi de, halkımızı da ele güne rezil eden “hülooğğ”cularına yazık…

 

Barzanistan’ın fiiliyatta resmi yayın organı Rudaw’da Barzani sözcüsü bir yazar olan Rebwar Kerim Weli, şu makaleyi yazdı, Tayyip’e hitaben. Daha doğrusu, mektubu yazdı Tayyip’e.

Konuya ilişkin, Odatv’de çıkan yazıyı aktaralım:

“Biz sizi değil siz bizi oy için aldattınız

“Kuzey Irak’ta gerçekleştirilen Barzani’nin bağımsızlık referandumunun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, uygulanacak yaptırımları açıklamıştı. Erdoğan “Butün bunlarla birlikte bundan sonra Kuzey Irak Yerel Yönetimi bakalım petrolünü hangi kanallarla nereye akıtacak ya da satacak. Vana bizde. Vanayı kapattığımız anda bu iş de biter.” demişti. Erdoğan ayrıca “Yaptırımlarımızı uygulamaya başlayınca ortada kalacaksın. Barzani’den bu yanlışı yapmasını beklemiyorduk, yanılmışız” ifadelerini kullanmıştı.

“Erdoğan’ın “Yanılmışız” çıkışına Barzani yönetiminden yanıt gecikmedi. Barzani’ye yakınlığıyla bilinen Rudaw’ın genel yayın yönetmeni Rebwar Kerim Weli yazdığı yazıda Erdoğan’a seslendi. Weli “Sayın Cumhurbaşkanı, ‘En kötü günlerinde yanlarında olduk. Yanılmışız’ diyorsunuz. Esad sizi aldattı, Netahyahu aldattı, Obama aldattı, en son da Sayın Barzani mi? Nasıl oluyor da bu kadar kolay aldatılıyorsunuz? Hayır Sayın Cumhurbaşkanı, Kürdistan ve Başkanı Barzani sizi hiç yanıltmadı. Ama siz belki de başkanlık yolunda ihtiyaç duyduğunuz oylar için, Kürdistan halkını aldattınız.” diye yazdı.

“SİZİN ALDIĞINIZ OY MEŞRU OLUYOR DA…”

“Rudaw’ın resmi internet sitesinde yayımlanan “Sayın Erdoğan ‘Er kişi’ olun!” başlıklı yazısında Weli şu ifadeleri kullandı:

“Daha ilk günden, Kürdistan’da halkın yüzde 92’sinin desteklediği bağımsızlık referandumunu ‘gayrımeşru ve rezalet’ ilan ettiniz. Neden Sayın Cumhurbaşkanı? Sizin ‘Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi’ referandumunda aldığınız yüzde 51.4 oy meşru oluyor da Kürdistan halkının kendi kaderini tayin için verdiği yüzde 92’lik ‘Evet’ oyu neden gayrimeşru oluyor? Kürt olduğumuz için mi?” 

“BAĞDAT’IN İTİRAZLARINA RAĞMEN PARALAR HALKBANK’A YATARKEN…”

“Erdoğan’ın yaptırım açıklamalarına değinen Weli yazısını şöyle sürdürdü:

“Sonra, ‘vanayı kapatmakla’ tehdit ediyorsunuz? Bağdat’ın itirazlarına rağmen Kürt petrolü Ceyhan’a gönderilir ve oradan gemilerle -kimindi o gemiler?- Meksika körfezine kadar dolaşırken neden kapatmadınız vanayı? Sattığınız Kürt petrolünün paraları nereye gitti? Bağdat’ın itirazlarına rağmen paralar Halkbank’a yatarken vanayı kapatmak aklınıza neden gelmedi?

“Sayın Cumhurbaşkanı, ‘En kötü günlerinde yanlarında olduk. Yanılmışız’diyorsunuz. Esad sizi aldattı, Netahyahu aldattı, Obama aldattı, en son da Sayın Barzani mi? Nasıl oluyor da bu kadar kolay aldatılıyorsunuz? Hayır Sayın Cumhurbaşkanı, Kürdistan ve Başkanı Barzani sizi hiç yanıltmadı. Ama siz belki de başkanlık yolunda ihtiyaç duyduğunuz oylar için, Kürdistan halkını aldattınız.

“Şimdi, ‘Bu ülkeye ihanet etti’ dediğiniz Sayın Mesud Barzani’yi seçim dönemlerinde ‘Başkan’ sıfatıyla Kürt illerine siz davet etmediniz mi? Miting meydanlarında birlikte ‘Megri Megri’ söylerken Sayın Barzani ‘Kürdistan Başkanı’ değil miydi? Desteğine ihtiyaç duyduğunuz günlerde Ankara’da göndere çekilen Kürdistan bayrağı şimdi mi gayrimeşru oldu?”

“HEŞDİ ŞABİ YA DA TÜRK ASKERLERİNİ DİRİ DİRİ YAKAN IŞİD’LE Mİ İTTİFAK EDECEKSİNİZ”

“Rudaw’ın genel yayın yönetmeni Weli “Kürdistan’la Türkiye arasında kurulan bütün köprüleri yakmakla tehdit ediyor, askeri seçeneğin masada olduğunu söylüyorsunuz. Kürdistan’ı BAAS’tan sonra şimdi de siz mi bombalayacaksınız? Peşmerge ve Kürdistan halkıyla, Kürdistan’da Kürt hükümetinin izniyle konuşlu bulunan Türk askerleri mi savaşacak? Yoksa her fırsatta Türk ordusu ile savaşacağını açıklayan Heşdi Şabi ya da Türk askerlerini diri diri yakan IŞİD’le mi ittifak edeceksiniz?” diye yazdı.

“MUSALLA TAŞINDA BAŞKAN DEĞİL, ER KİŞİ NİYETİNE DİYECEKLER” 

“Yazısında “Hatırlayın Sayın Cumhurbaşkanı, Kürdistan’da Türk askeri ile Peşmerge’nin kanı birbirine karıştı. Peşmerge ve Türk askeri kan kardeşi oldu.” diyen Weli şu ifadeleri kullandı:  

“Sayın Cumhurbaşkanı, ‘Kredi veriyoruz. Sen kalkıp, böyle bir adımı atarken, ‘soralım’ demiyorsun’ diyorsunuz. Kürdistan, kendi kaderini tayin hakkı için icazet mi alacak? Türk halkı icazet mi aldı? 

“Sayın Cumhurbaşkanı, kendi ülkenizdeki iç barış için hep yardım ve destek istediğiniz Sayın Barzani, bağımsızlık referandumunu sizden icazet almadığı için mi ‘hain’ ve yeniden ‘aşiret reisi’ oldu. 

“Sayın Cumhurbaşkanı; Ben bu dünyaya bir mülteci olarak geldim, hep bir mülteci olarak yaşadım, belki de mülteci olarak öleceğim. Ama benim çocuğum, Kürdistan’nın çocukları artık mülteci olarak değil özgür bir ülkede yaşayacaklar. 

“Sayın Cumhurbaşkanı, Türkler ile Kürtler, Türkiye ile Kürdistan arasında zor inşa edilen güven, kardeşlik ve barış köprülerini yıkmayın. Kürdistan ile Türkiye arasına düşmanlık ve nefret tohumları ekmeyin. Hep söylediğiniz gibi, ‘musalla taşında başkan değil, er kişi niyetine diyecekler’. ‘Er kişi’ olun…”

Odatv.com (http://odatv.com/biz-sizi-degil-siz-bizi-oy-icin-aldattiniz-2709171200.html)

Haydi, cevap ver bakalım Kaçak Saraylı Hafız…

Topla muhtarları Sarayına, geç karşılarına, “Eyyy Barzani” diye başlayan bir tirad çek bakalım…

Yapamazsın, değil mi?

Çünkü Barzani’nin arkasında kapı gibi duran Amerika var. O referandumu yaptırtan da Amerika.

Senin efendin de Amerika ama, artık sana verdiği ihanet oyununun sonuna yaklaştın sen. Oyunun sonu senin de sonun olacak, bunu mıh gibi yaz aklına.

Yani sen görevini tamamlamak üzeresin aslında. Barzanistan’ın kurulmasında her türlü yardımı yaptın, ABD’den aldığın buyruk gereği.

Suriye’nin, Libya’nın tarumar edilmesinde de efendinin verdiği görevi eksiksiz yerine getirdin; BOP Haritası’nın sıra geldi Türkiye ayağının hayata geçirilmesine.

İşte o haritanın hayat bulmasıyla birlikte senin siyasi hayatın da bitecek. Bugün seni “Dünya Lideri Reis’imiz” diye yere göğe sığdıramayan cahil, zavallı “hülooğğ”cuların, o zaman senin en acımasız düşmanların olacak.

Çünkü görüverecekler senin bugüne dek nasıl bir ABD işbirlikçisi olduğunu ve nasıl bir aldatma içinde bulunduğunu…

Ne diyor yukarıda, Barzani Sözcüsü?

“Kürt petrolü kimin gemileriyle Meksika Körfezine kadar götürüldü?”, diyor.

Yani o petrol parasını, senin oğullarınla ve avanenle kırıştık, diyor.

Kazandığın bu havadan gelen paraları da Halk Bankası’nda cukkaladın, diyor. Oradan artık gönlünce, aslan payı senin olmak üzere paylaştınız avanenle, diyor.

Ve de, üstelik de, diyor; seçim zamanlarında Barzani’yi Başkan olarak davet edip yan yana kürsülere çıktınız. Kürdistan bayrağını dalgalandırdın Türkiye’de, diyor. Böylece de çok acil ve zaruri ihtiyacın olan Kürt oylarını aldın, diyor.

Şimdi de bize laga luga ediyorsun, diyor. Dolayısıyla da, ortada bir aldatma varsa, onu biz değil sen yaptın. Sen Kürt Halkını aldatıp oylarını aldın, diyor.

Böyle pervane olma. Dürüst ol, er kişi ol yani erkek ol, diyor…

Bugüne dek herkesin karşısında, dış dünyada Türkiye’yi de, Halkımızı da aşağılattın be Tayyip…

Bu millete, bu halka ve bu vatana Cumhuriyet Tarihi boyunca hiç kimse, senin ve AKP’giller’inin yaptığı kötülüğün milyonda birini bile yapamamıştır.

Yazıklar olsun…

Fakat yanına kalmayacak bu yaptıkların!

Sen de, tüm takım taklavatın da, milimine kadar vereceksiniz hesabını, bağımsız ve tarafsız mahkemeler önünde, yaptığınız tüm kötülüklerin ve de ihanetlerin ve de vurgunların, soygunların…

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

29 Eylül 2017

Nurullah Ankut

HKP Genel Başkanı