Site rengi

Tasarım

Uğur Mumcular anılıyor, Kontrgerilla, Ortaçağcılar lanetleniyor

24.01.2017
650
A+
A-

Yurtsever-Laik-Antiemperyalist gazetecilerden Uğur Mumcu, bundan 24 yıl önce, 24 Ocak 1993 günü Ankara’daki evinin önünde arabasına Kontrgerilla tarafından konan bombanın patlatılmasıyla katledilmişti.

Anma, 24 Ocak Salı günü saat 12.00’de Uğur Mumcu Sokağı’nda gerçekleştirildi.

Ülkeyi bugünlere getirmek için katledildi Uğur Mumcu. Ortaçağcı İrticayı teşhir ettiği için, AKP’giller’in, Pensilvanyalı İblis’in önünü açmak için katledildi Uğur Mumcu. CIA-Pentagon İslam’ının iktidarını hâkim kılmak için katledildi Bahriye Üçok’lar, Muammer Aksoy’lar, Tuıran Dursun’lar, Uğur Mumcu’lar…

Yetmedi katlettikleri şimdide onların büstlerine, mezarlarına saldırıyorlar. Geçtiğimiz haftalarda Ortaçağcı gericiler tarafından Uğur Mumcu Anıtı saldırıya uğradı. Bu saldırıyı gerçekleştirenler ile Uğur Mumcu’yu katledenler Ortaçağcı-Gerici güruh ile aynı zihniyeti paylaşmaktadırlar. Korkutamadılar, yıldıramadılar. Antiemperyalistler, Laikliğin yılmaz savunucuları, yurtseverler, demokratlar tarafından Uğur Mumcu unutulmadı ve kitlesel bir eylemle anıldı.

Uğur Mumcu Anıtı önünde, başta Uğur Mumcu olmak üzere Kontrgerilla’nın katlettiği laik, yurtsever bütün Aydınlar ve Devrimciler için saygı duruşu gerçekleştirildi. Ardından Uğur Mumcu Anıtı’na karanfiller bırakıldı, mumlar yakıldı. Yapılan basın açıklamasında Uğur’ların ölmeyeceği vurgulandı.

Haklarımız eninde sonunda bu karanlığı yaracak. İnsanlığın hayvanlıktan kurtuluş mücadelesinde onuru dışında her şeyini vakfeden devrimcilerin önderliğinde aydınlığa ulaşacak halklarımız.

Bugün bu görev Halkın Kurtuluş Partililerin omzuna yüklenmiş durumda. Başaracağız. Halklarımızı örgütleyeceğiz. Ve bu kanser düzenini yıkacağız. O günler gelecek. Ne AB-D Emperyalistleri, ne cinayet örgütü Kontrgerillası, ne yerli satılmış kuklaları, ne Ortaçağcılar, ne sol görünümlü Sevrciler engelleyemeyecekler. Yeneceğiz.

 

Ankara’dan

Kurtuluş Partililer