Site rengi

Tasarım

Yiten canların hesabı, korunaklı saray duvarlarınızın ardına saklanmış olsanız bile sorulacaktır!

30.12.2016
576
A+
A-

Günlerdir devam eden yoğun yağmur, dün, 29 Aralık sabahı 8.30 civarı korkunç bir sele dönüşerek, Mersin ve ilçelerinde hayatı felç etmiş, iki insanımız ne yazık ki hayatını kaybetmiş, üç kişinin ise kayıp olduğu öğrenilmiştir. Mersin Üniversitesi dahil, tüm eğitim kurumları ve devlet daireleri iki gün süresince faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmıştır. Halkın sokağa çıkamaması bir yana, pek çok evde ve yoksul mahallelerde ciddi hasarlar oluşmuştur.

Alınan bilgilere göre bugün ve yarın itibariyle de yağış devam edecek olursa can kayıplarının artacağından endişe edilmektedir.

Yaşanan bu sel felaketi ilk değildir Mersin`de ve bu gidişle son olacağa da benzememektedir. Yaşanılan can kayıpları ve maddi hasarların tamamı önlenebilir sebepler yüzünden olmaktadır. Özellikle 1980 yılından bu yana Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıkları Parababalarının istekleri doğrultusunda hareket etmektedir. Akla, hesaba ve bilime gelmeyen  yapılaşma Ortaçağcı-rantçı-faşist politikalar sonucu ortaya çıkmaktadır.. Sayısı onu geçen derenin üzeri, yapılaşmaya-ranta açmak için kapatılmış, yağmur suyunun denize ulaşabilmesinin önü akılsızca kapatılmıştır.

Halkın Kurtuluş Partisi Mersin İl Örgütü olarak, Parababalarının neden olduğu sel felaketinde hayatını yitiren vatandaşlarımızın ailelerine ve tüm halkımıza başsağlığı dileriz.

Yaşanılanlar, kader değil, cinayettir! Hesap soracağız! 30 Aralık 2016

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!

Halkın Kurtuluş Partisi

Mersin İl Örgütü

ETİKETLER: , ,