Site rengi

Tasarım

1. Kadriye Mahallesi Halkı Ortaçağcı Gericiliğe Karşı Mücadelede

01.06.2016
516
A+
A-

1. Kadriye Mahallesi Halkı Ortaçağcı Gericiliğe Karşı Mücadelede

AKP’giller’in laikliğin izini tozunu silerek “dindar ve kindar” nesil yaratma çalışmaları son hızıyla devam ediyor.

Özellikle 4+4+4 Kesintili Eğitim Modeli’yle, siyasal İslam’ın bayrağı türbanı okullara sokmak için yürürlüğe konan serbest kıyafet uygulamasıyla birlikte, gericiliğin ortaokullara hatta ilkokullara kadar sızmasının sonuçları kendisini gösteriyor. Öğrencilerini taciz eden, tecavüz eden öğretmenlerin, bunları normal karşılayan insanların sayısı gün geçtikçe artıyor. AKP’giller bunlara çanak tutuyor, hatta açıktan savunuyor. Ülkemizin birçok yerinde ortaokul ve liseleri imam hatip okullarına dönüştürülerek kafaları CIA İslamı’yla uyuşturulmuş gençler yaratılmaya çalışılıyor. AKP’giller’in bu icraatlarına karşı birçok yerde mücadele sürüyor.

Son olarak İzmir’in Konak İlçesine bağlı 1. Kadriye Mahallesi’nde bulunan, altmış yıldır hizmet veren Fatih Mehmet Ortaokulu’nun imam hatibe dönüştürülmeye çalışılmasına mahalle halkının tepkisi giderek büyüyor.

Kadriye Mahallesi de dâhil okulların imam hatiplere çevrilmesi için seçilen pilot bölgelerin genelde Alevi insanların, Kürt halkının yoğun yaşadığı mahalleler olması, AKP’giller’in gericiliği bu bölgelerde örgütlemek için imam hatipler açma girişiminde olduğunu gösteriyor.

Mahallede bulunan tek ortaokul olan Fatih Mehmet Ortaokulu’nda okuyan çocuklarının imam hatiplere mahkûm edilmesine karşı çıkan halk başlatılan imza kampanyasıyla okullarına dokunulmaması için mücadele veriyor. Yoldaşlarımızın da katıldığı imza kampanyasına mahalle halkı büyük ilgi gösteriyor. Aileler imza föylerini alarak kendi sokaklarında, apartmanlarında bu kampanyayı büyütmek için imza toplamaya devam ediyorlar. Okulun imam hatibe dönüştürülmemesi için konuyu yargıya da taşıyan vatandaşlar okullarını korumakta kararlılar. AKP iktidarına ateş püsküren mahalle halkı okullarının ellerinden alınmasına izin vermeyeceklerini belirtti. Mahalle halkı yediden yetmişe kampanyaya destek veriyor.

İzmir’den

kurtuluş Partililer