Site rengi

Tasarım

Abdullah Cömert’in katilleri hesap verecek

08.09.2014
618
A+
A-

Gezi direnişimiz sırasında Antakya’da polisin attığı gaz fişeği sonucunda öldürülen Abdullah Cömert’in birinci duruşması Hatay 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Ankara’ da gezi direnişimiz sonrasında kurulan Ankara Dayanışması platformundan temsilci olarak da katıldık. Mahkeme salonuna  “güvenlik’’ gerekçesiyle aile yakınları ve Gezi Şehitlerimizden Ethem Sarısülük abisi Cem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz’ın abisi Gürkan Korkmaz da salonda yer aldı. 20 yıldan 25 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan sanık polis Ahmet Kuş ‘sağlık sorunları ‘ nedenleriyle davaya katılmadı.

Anne Hatice Cömert, oğlunun fotoğrafını mahkeme heyetine göstererek, “Bak bu fotoğraftaki Abdocan. Ben bu çocuğu tarlada çalışarak büyüttüm. Suçsuz. Bu gençlere yazık değil mi?” diye sordu. Duruşma devam ettiği sırada da Abdullah’ın Yoldaşları adliye önüne kurulan polis barikatını yıkarak Katil Polis Hesap Verecek”, “Polis Simit Sat Onurlu Yaşa”, “Abdullah Cömert Ölümsüzdür” sloganları haykırıldı Avukatların dışarı çıkmasıyla gerginlik sona erdi. Temsilcilerin yaptığı basın açıklamasıyla eylem sona erdi.

Davanın başka bir yere nakli talebiyle Yargıtay’dan verilecek kararın beklenmesine karar veren heyet, sanık polis Ahmet Kuş’un tutuklanması talebinin reddine karar verdi.

Duruşma 15 Eylül’e ertelendi. Ve geçtiğimiz günlerde dava, “güvenlik gerekçesiyle” Antakya’dan Balıkesir’e alındı. Bu çabalar boşuna… Abdullah ve diğer Gezi Direnişi şehitleri mücadelemizde yaşamaya devam edecek, katiller er geç hesap verecek.

                                                                            Ankara’dan Kurtuluş Partililer

ETİKETLER: