Site rengi

Tasarım

Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür

08.09.2014
666
A+
A-

Kurtuluş Yolu 

Gezi Direnişi sırasında Eskişehir’de, insanlıkla uzaktan yakından alakası olmayan canilerce katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın, katillerinin yargılandığı davanın 3. duruşması 14 Temmuz’da Kayseri’de gerçekleştirildi.

Diğer duruşmalarda olduğu gibi, Ali İsmail’in arkadaşları, siyasi partiler ve Demokratik Halk Örgütleri sabah saatlerinden itibaren adliye önünde toplanmaya başladılar. Duruşma otopsi raporunun okunmasıyla başladı. Otopsi raporu okunurken fenalaşan Emel Ana duruşma salonundan ayrılarak adliye bahçesine çıktı. Burada“ben bu ülkede adalet olduğuna inanmıyorum. Sizlerin sayesinde gerçek adalet yerini bulacak” diyerek bahçede bekleyen Ali İsmail’in arkadaşlarına seslendi. Adliye bahçesinde toplananlar ise, Ali İsmail’in ailesinin yalnız olmadığını, Ali İsmail’in katillerinden hesap sorulacağını haykırdılar. Daha sonra Emel Ana duruşma salonuna geri döndü. Burada bekleyen kitle ise sık sık “Anaların öfkesi katilleri boğacak” sloganı attılar.

Duruşma saat 15.00 civarında son buldu ve 9 Ekim’e ertelendi. Duruşma bittikten sonra Ali İsmail’in ailesi ve Gezi Direnişi’nde hayatını kaybeden diğer gezi şehitlerinin aileleri dışarıda bekleyen, kitlenin yanına gelerek burada kısa konuşmalar yaptılar. Emel Ana “Ali’min katillerini savunan avukatlarda vicdan yok mu, görüntüler ortada, nasıl savunurlar katilleri” diyerek katil avukatlarının gerçek adaleti savunmadıklarını dile getirdi.

 Katillerin peşini bırakmayacaklarını söyleyen aileler ve kitle 9 Ekim’de yeniden buluşacaklarını söyleyerek alandan ayrıldılar.

ETİKETLER: