Site rengi

Tasarım

Bizi susturamazsınız!

03.12.2014
594
A+
A-

Tayyipgiller, iktidarları boyunca uyguladıkları zam, zulüm, vurgun, işkence, ölüm politikalarını açık eden, halkı uyaran, mücadeleye çağıran tüm kurumları yok etme yöntemini kullandılar ve kullanmaya devam ediyorlar. Bu konuda en çok baskı yapılan alanlardan biri de basın yayın alanıdır. Yapılan baskılar sonucu “Yandaş Basın” dediğimiz ve her gün Tayyipgiller’in reklamını yapan bir basın çıktı ortaya. Buna karşı duran antiemperyalist, yurtsever ve laik çizgide olan basın yayın organlarına ise cezalar veriliyor. İşte bu çizgide mücadele eden basın yayın organlarının başında Kurtuluş Yolu Gazetesi geliyor.

Bugüne kadar hiçbir baskıya boyun eğmeyen, yıllarca çizgisinden hiçbir şekilde ödün vermeyen Kurtuluş Yolu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kubilay Akçay’a; Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a basın yoluyla hakaret etmek nedeniyle ceza davası açıldı ve İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 06.11.2014 tarihinde 11 Ay 20 Gün hapis cezasına çarptırıldı.

Davaya Recep Tayyip Erdoğan da müşteki sıfatı ile katılma talebinde bulundu ve talebi Mahkemece kabul edildi.

Yıllardır halkımıza en ağır hakaretleri eden, “bakara, makara” diyerek inançlarıyla dalga geçen Tayyipgiller yargılanmazken, haklarında takipsizlik kararları verilerek ödüllendirilirken Kurtuluş Yolu vb. gazetelere verilen cezalar sindirme, yıldırma politikalarının bir parçasıdır. Ama bu cezalar Gazetemizi yıldıramayacaktır. Çizgimizden asla taviz vermeyecek halkımızın, emekçilerin, işçilerin sesi olmaya devam edeceğiz! 27.11.2014

 

Baskılar Bizi Yıldıramaz!

Davamız Halkın Kurtuluş Davasıdır!

                                                                                                     Kurtuluş Yolu Gazetesi