Site rengi

Tasarım

Bu Vatan sahipsiz değil!

10.12.2019
666
A+
A-

Partimiz, bu sefer de TCDD’de 1 milyon 584 bin 64 TL’lik İhale Yolsuzluğunun hesabını soruyor:

Her gün yeni bir vurgun, yeni bir talan, yeni bir yolsuzluk, yeni bir kamu malı aşırıcılığı haberine uyanıyor ülkemiz ne yazık ki. Halkın Kurtuluş Partisi de bu yaşananların vaka-i adiyeden olmasına müsaade etmiyor, etmeyecek de…

Her defasında göz yumulan, çoğu zaman yasa yapma gücünden aldıkları güçle yasaya uygun ancak hakkaniyete ve ahlâka aykırı bu yolsuzluklardan biri, tahminimiz odur ki, bir çıkar çatışması nedeniyle yargıya intikal etmiş. Kokusu çıkar… Biz işimize bakalım diyerek Kurtuluş Partili Hukukçular yine görevlerini yaptılar.

Konu bu sefer kamu malı aşırıcılığı, kişicil menfaat sağlama.

Failleri, Ulusal Demiryolu Sinyalizasyon Projesinde Tesisler Kontrolörü olarak görev yapan Veysel Karani BABACAN, eşi Sündüs BABACAN ve diğer 29 kişi.

Kontrolör Veysel Karani BABACAN, 1 milyon 584 bin 64 TL bedelli 32 adet sinyalizasyon ihalesini eşi Sündüs BABACAN’ın üzerine kurulu şirkete veriyor. Veysel Karani BABACAN ve Sündüs BABACAN ile birlikte 31 şüpheli hakkında dava açılmış.

Söz konusu davada sanıklar hakkında İstanbul Anadolu 8. Asliye Ceza Mahkemesi görevsizlik kararı vererek dosyayı Ağır Ceza Mahkemesine göndermiş.

Ancak failler arasında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ile ilgili Genel Müdürler yok. Bu nam ve görevde olanların bilgisi, onayı ve/veya büyük bir olasılıkla elde edilen menfaatten hissesi olmadan bu yolsuzluk yapılabilir mi ülkemizde?

Mümkün değil!

İşte Kurtuluş Partili Hukukçular, soruşturmaya o dönemin ve şu anki Ulaştırma Bakanı ile ilgili Genel Müdürlerin dahil edilmesi ve haklarında ek iddianame düzenlenerek yargılanmaları için aşağıdaki dilekçe ile İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına başvurdular.

Bu dilekçe ile Halkın Kurtuluş Partisinin de davaya katılan sıfatıyla dahil edilmesi talebinde bulundular. Çünkü suçlamalar kamu zararının varlığına yönelik.

Halkın Kurtuluş Partisi de; Türkiye’nin en Yurtsever, Halkçı, Çevreci ve Kamucu Partisi olmakla “tüyü bitmemiş yetimin hakkı” olan Kamu Mallarının göz göre göre vurgun ve talan ile kişicil servete dönüşmesine seyirci kalamaz. Mücadele ettiği vatan toprakları üzerinde, sorumluluğunu üstlendiği halkına ait kamu mallarının korunması ve mevcut kamu zararının ortadan kaldırılması için söz konusu şikâyeti yapmıştır.

Soruşturmanın genişletilmesi ve davaya katılma talebini içerir dilekçemiz aşağıdadır. Halkımızın bilgisine saygıyla sunulur. 25.11.2019

 

HKP

Genel Merkezi