Site rengi

Tasarım

Çanakkale geçilmedi, geçilmeyecek!

19.03.2015
644
A+
A-

Bütün mazlum ulusların emperyalizme karşı ilk zaferi olan Çanakkale Zaferi’ni kutlamak ve şehitlerimizi anmak boynumuzun borcudur diyerek, 18 Mart 2015’te Çanakkale’deydik.

100 yıl önce emperyalistlere karşı onca zorluk ve imkânsızlık halinde dahi yüreklerindeki vatan sevgisiyle zafer kazanan halka, bugün emperyalizmin yerli uşakları bu zaferin 100. Yılını kutlama yasağı getirme cüretinde dahi bulundular. Ancak Halkın Kurtuluş Partisi’nin hukuki mücadelesi ile bu yasak kaldırıldı.

Bizler, gerçek devrimciler, Mustafa Kemal önderliğinde kazanılan Çanakkale Zaferi’ni Cumhuriyet Meydanı’nda Partimizin MYK üyesi ve İstanbul İl Başkanı Av. Pınar Akbina’nın okuduğu basın açıklamasıyla bir kez daha hatırlattık ve şehitlerimizi andık. Ardından partimizin çelengini bırakarak, halkımızın yoğun ilgi gösterdiği basın açıklamamızı sonlandırdık. Sık sık “Kahrolsun ABD-AB Emperyalizmi”, “Çanakkale Şehitleri Ölümsüzdür”, “Çanakkale Geçilmedi, Geçilmeyecek” sloganları atarak meydandan ayrıldık. Daha sonra ise Conkbayırı’na geçerek şehitlikleri gezdik.

Biliyoruz ki Birinci Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandıran bu halk, İkinci Kurtuluş Savaşı’nı da kazanacak; Emperyalistlere ve onların yerli uşaklarına karşı olan mücadeleyi kazanacaktır. 18.03.2015

Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşı’mız!

Çanakkale Geçilmedi, Geçilmeyecek!

Emperyalistler, İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler!

HALKIN KURTULUŞ PARTİSİ