Site rengi

Tasarım

Diplomanın Sahteliği Bir Kez Daha Kanıtlandı! HKP’li Dayı’nın Davalarında Kovuşturma Genişletilsin! Davalar Düşürülsün!

03.07.2019
509
A+
A-

HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut (Efe) hiç kimsenin cesaret edemediği şeyleri en ufak bir tereddüt göstermeden Savcıların ve Hakimlerin yüzüne haykırdı her seferinde.

Her çıktığı Mahkemede  “Şu anda Türkiye’de Cumhurbaşkanı yok. Buna Cumhurbaşkanı demek suçu ve suçluyu övmektir, diploması yok, piyasaya iki diploma sürdü ikisi de sahte. Sizden bunun araştırılmasını istedim, reddettiniz.” dedi ve mahkemelerden diplomasının getirilmesini istedi.

Ancak her seferinde talepleri hiçbir gerekçe gösterilmeden reddedildi. Son aşamada HKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanına hakaret isnadıyla yargılandığı 3 ayrı davadan toplamda 5 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ancak geçtiğimiz günlerde basında öyle bir haber çıktı ki; bu ve benzeri davaları esasından etkileyecek bir haberdi bu. Türkiye Noterler Birliği Disiplin Kurulu’nca verilen bir kararla, Recep Tayyip Erdoğan’ın beş yıl önce İstanbul 15’inci Noterliği’nde, Cumhurbaşkanlığı yeterliğine dair belgelerden birisi olan dört yıllık yükseköğrenim diplomasının aslı olmadan suret onayı yaptırttığı ortaya çıkmıştı. Üstelik onaylatma yaptıran şahsın da kanunen yetkili olmayan danışman şoförü olduğu anlaşılmıştı. Yani Resmi Evrakta Sahtecilik Suçu da işlenmişti.

Bu belgenin ortaya çıkışının ardından Halkçı Hukukçular hemen harekete geçerek hem YSK’ye başvuru yapmış hem de suç duyurusunda bulunmuştu. Bu sefer de HKP Genel Başkanı Nurullah Efe’nin yargıla(n)dığı davalar ile ilgili İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne başvuru yaparak Türkiye Noterler Birliği Disiplin Kurulu tarafından verilen bir kararla; Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı yeterlilik koşullarından olan “dört yıllık Üniversite diplomasının” olmadığına dair yeni bir belge ortaya çıktığından, Kovuşturmanın Genişletilmesini, istinaf incelemesi sırasında anılan belgenin değerlendirmeye alınmasını ve duruşma açılmasını talep etti.

Sunulan belge ile bir kez daha Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 yıllık üniversite diplomasının olmadığı ve Cumhurbaşkanı olamayacağı kanıtlanmıştır. Dolayısıyla ülkede şu an Recep Tayyip Erdoğan’a karşı işlendiği iddiasıyla açılan Cumhurbaşkanına hakaret davaları da yok hükmündedir ve derhal düşürülmelidir! 01.07.2019

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel Merkezi