Site rengi

Tasarım

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası İzmir 6 No’lu Şube Genel Kurulu yapıldı

03.07.2019
836
A+
A-

DİSK’in adını, tarihini, mücadele geleneğini daha da geliştirerek Devrimci Sendikacılık yapacağız diyen Değer Yıldız başkanlığındaki liste kazandı. İzmir Bayraklı Belediyesinde örgütlü Genel İş Sendikası 6 No’lu Şubede Genel Kurulunda iki liste katıldı.

Yapılan seçimlerde Değer Yıldız başkanlığındaki liste seçime katılan 159 delegenin 93’nün oyunu alan Değer Yıldız başkanlığındaki liste aldı, bir oy boş çıkarken diğer liste 65 oy aldı. Bayraklı Belediyesi kurulduğu günden beri  İşçi Sınıfının hak ve emeğinin korunması mücadelesi yürüten Değer Yıldız kongre konuşmasında İşçi Sınıfının devrimci sınıf sendikacılığı anlayışında örgütlü mücadelesini vereceklerini söylediğinde salonda hazır bulunan işçi ve delegelerin ”Bayraklı Değer’le değer kazanacak”, “Yaşasın örgütlü mücadelemiz”, “İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek” sloganları adeta yankılanarak salonu aşıp sokaklara taşarcasına gür ve içten bir sahiplenişle Değer Yıldız ve ekibine güvenlerini gösterdiler.
Seçim sonrası Değer Yıldız’a “ilk yapacağınız iş ne olacak diye sorduk” kendisi de bize, “Bayraklı Belediyesinin işçilerinin tamamının söz sahibi olacağı işçi komitelerini kuracağız. Biz biliyoruz ki, İşçi Sınıfı örgütlü ise heptir, örgütsüz ise hiçtir. Sınıfsal bilince ulaşmamış işçi arkadaşlarımızın yaşam pratiği ile İşçi Sınıfının kurtuluş savaşını veren teoriyi buluşturacağız ve mücadelemizi şimdi  sendikal mücadeleyi de kapsayacak şekilde işçi sınıfının kurtuluşu için yürüteceğiz” dedi.
Değer Yıldız’ın kürsüde teşekkür için, coşkulu ve akıcı konuşması işçiler tarafından sık sık alkışlar ve sloganlarla kesildi. Konuşmasının sonunda salonda bulunan işçiler ve delegeler tarafından ayakta alkışlandı. Kongre bitiminde işçiler başarılarını halaylar çekerek kutladılar. İşçi Sınıfı mücadelesi açısından önemli bir kongreyi kazanmış olmanın mutluluğuyla salondan ayrıldılar.