Site rengi

Tasarım

Eğitim-İş Şube Genel Kurullarının Ardından

05.06.2017
568
A+
A-

Birleşik Kamu-İş’e bağlı Eğitim-İş Sendikası’nın 5. Olağan Genel Kurulu çerçevesinde mayıs ayı içinde Şube Genel Kurulları yapıldı.

Bizler Halkçı Eğitim ve Bilim Emekçileri olarak bu genel kurullarda, bulunduğumuz şubelerde yönetim kurulu ve delegasyon adaylıklarımızı hazırladığımız deklarasyonu dağıtarak ve adaylık konuşmalarımızı yaparak açıkladık. Devrimci sınıf ve kitle sendikacılığının olmazsa olmaz ilkelerini savunduk.

Ülkemizin içinde bulunduğu şu karanlık günlerde, sendikamızı nicelik ve niteli olarak büyütmek, yüreklerimizin olanca ateşiyle umut olmak için:

Bu topraklarda  ‘Sömürü, İşgal Varsa; Ya İstiklal Ya Ölüm diyen de vardır’  sözünü haykıran ve bu uğurda davranan

Mustafa Kemal’lerin, Kubilay’ların, Tonguç’ların, Baykurt’ların, Denizler’in, Mahirler’in ruhu ile;

 Laik, Bilimsel, Demokratik ve Parasız Eğitim mücadelemizi yüceltebilmek için;

Örgütleneceğiz, Devrimci İlkelerimizle Sınıf Sendikacılığı Yapacağız, Direneceğiz, Mücadele Edeceğiz ve And Olsun ki Kazanacağız. Başka Yolu Yok!” diye seslenerek açıkladık görüşlerimizi.

Ülkemizi çok zor günlerin ve çetin mücadelelerin beklediği şu dönemde bilimli, bilinçli, inançlı, kararlı, cesaret vatanına sahip ve bu çetin mücadelenin ağırlığını kaldırabilecek  Devrimcilerle-Eğitim-İş’lilerle bu sürecin üstesinden gelinebileceğini;

Mücadele için sonunu düşünmeyen KAHRAMANLAR olmak gerektiğini;

Kongrelerin, benim ne kadar “adam”ım olacak hesaplarının yapıldığı bir alana dönüşmüşken,  bu mücadelede Kahramanlığa aday olduğumuzu en gür sesimizle vurguladık.

 

Halkçı Eğitim ve Bilim Emekçileri