Site rengi

Tasarım

Erkent Tekstil İşçileri, DİSK Tekstil’de örgütleniyor…

09.09.2014
973
A+
A-

6 Ağustos Çarşamba günü Gaziantep Başpınar Organize Sanayi’inde bulunan Erkent Tekstil fabrikası işçileri, iş bıraktılar.

Erkent Tekstil İşçileri, 2 aydır maaşlarını alamıyorlardı. Bayram paraları da ödenmemişti. Erkent Tekstil işvereni işçileri sık sık ücretsiz izne çıkarıyordu. Bu durum, Erkent Tekstil işçisinin canına tak ettirdi.

Fabrikadan çıkıp Başpınar Organize Sanayi Bölgesi’nden, E-5 karayoluna çıkıp bir süre yürüyen işçiler, daha sonra araçlarla DİSK Tekstil Sendikası’na gelerek üye olmaya başladılar.

DİSK Tekstil Sendikası Genel Sekreteri Muzaffer Subaşı, yaptığı açıklamada  “Biz DİSK Tekstil sendikası olarak üreten, çalışan, alınteri döken işçilerin zamanında, gününde ücretlerini almaları gerektiğini söylüyoruz. İşçi haklarına saygı gösteren işverene karşı saygılıyız. Ancak işçi haklarına saygı göstermeyenlere karşı her türlü mücadele yaparız. Erkent işvereni, bir an önce işçinin alacaklarını ödemelidir” çağrısı yaptı.

DİSK Tekstil sendikası Gaziantep Şubesi Başkanı Mehmet Ağca da işçilerin sendikalarında örgütlenmesiyle, işçilerin haklarını alabilecekleri bir örgüte sahip olacaklarını belirtti.

Yüz bine yakın tekstil işçisinin çalıştığı Başpınar Organize Sanayi Bölgesi’nde, sarı sendikalardan başka örgütlenebilen sendika yok. Bu nedenle DİSK Tekstil’in bu örgütlenmesi, çok büyük önem taşıyor.

 

Gaziantep’ten Kurtuluş Partili Tekstil İşçileri

ETİKETLER: