Site rengi

Tasarım

Gerici-Ezberci Eğitme Karşı Örgütlü Mücadeleye

01.10.2014
612
A+
A-

 

İzmir

Tayyipgiller iktidarının gençliği Ortaçağcı düşüncelerle uyuşturma ve ilerici-yurtsever öğrencileri, öğretmenleri sindirme politikaları yeni eğitim öğretim yılında da hız kesmeden devam ediyor. Serbest kıyafet, 4+4+4 derken şimdi de İmam Hatip zorlamasıyla on binlerce öğrenciyi mağdur eden Tayyipgiller’e karşı Halk Kurtuluşçu Liseliler mücadele bayrağını yükseltiyor.

15 Eylül Pazartesi günü saat 17.00’da Karşıyaka Çarşı girişinde toplanan Halk Kurtuluşçu Liseliler, “Gerici-Ezberci Eğitme Karşı Örgütlü Mücadeleye” konulu bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Tayyipgiller’in gençliğin dinamik, sorgulayıcı, mücadeleci geleneğinden korktukları için gençliğe en gerici politikalarıyla saldırdıklarının vurgulandığı açıklamada, Bugüne kadar Tarihin yazdığı zaferler, hep örgütlü mücadeleler sonucu kazanılmıştır. Bizler de bu hırsızlara, hainlere, katillere, AB-D uşaklarına, Ortaçağcı gericilere karşı örgütlü mücadele verirsek zafer kazanabiliriz”, denildi.

İzmir Halkının ilgiyle izlediği açıklama, “Gerici-Ezberci Eğitme Hayır”, “Demokratik-Laik-Anadilde Eğitim”, “Eşit-Parasız-Bilimsel Eğitim”, “Yaşasın Gençliğin Devrimci Mücadelesi” sloganlarıyla sonlandırıldı.

İstanbul Bakırköy

Kurtuluş Partisi Gençliği ve Halk Kurtuluşçu Liselilerin örgütlü mücadeleye çağrısı bu defa İstanbul’un Bakırköy ilçesinde yankılandı.

20 Eylül tarihinde bildiri dağıtımı ve Halkın Kurtuluş Yolu Gazetesi satışı ile İstanbul gençliği gerici – ezberci eğitime karşı örgütlü mücadeleye çağrıldı. Halk Kurtuluşçu Liseliler üyesi arkadaşlarımız, Tayyipgiller’in yıldırılamaz gençliğe yönelik saldırılarına karşı mücadele yolunun gösterildiği bildirileri gençliğe ulaştırdı.

Kurtuluş Partisi Gençliği ise Halkın Kurtuluş Yolu Gazetesi satışı yaparak Parababaları medyasında yazmayan ya da boyutlandırılmayan olayları halkımıza duyurdular.

Etkinliğimizin ardından Bakırköy Kent Savunması’nın düzenlediği “Ataköy Sahilini sermayeye vermiyoruz” eylemine katıldık.

Tayyipgiller iktidarının gençliği kafadan silahsızlandırma ve devrimcilere yönelik sindirme politikalarına karşı, “serbest” kıyafet, 4+4+4, imam-hatip zorlaması ve gittikçe artan özel okula yönlendirme zorlamalarına karşı Yıldırılamaz Gençliğin mücadelesi devam edecektir.

İstanbul Kartal

Eğitim sisteminin gün geçtikçe gerici bir hal aldığı ülkemizde, bu duruma karşı mücadele etmek gerektiğini düşünen Halk Kurtuluşçu Liseliler olarak bulunduğumuz her yerde eylem ve etkinlikler düzenleyerek tepkimizi dile getirdik.

Bu eylem-etkinliklerden birini de İstanbul Kartal’da gerçekleştirdik. Halk Kurtuluşçu Liseliler olarak Kartal’da stant açıp, “Gerici-Ezberci Eğitime Karşı Örgütlü Mücadeleye!” başlıklı bildirimizi dağıttık. Etkinlik süresi boyunca sesli ajitasyon yaparak Kartal Halkının dikkatini bu konuya çektik.

Etkinlik içerisinde Kurtuluş Yolu Gazetemizi de Kartal Halkına ulaştırdık.

Bizler Halk Kurtuluşçu Liseliler olarak, Gerici-Ezberci Eğitim sisteminin yerine Eşit, Parasız, Bilimsel, Demokratik, Laik, Anadilde bir eğitim sistemi kurana kadar mücadele edeceğimize söz veriyoruz.

 

Ankara

Halk Kurtuluşçu Liseliler 2014-2015 eğitim-öğretim yılına coşkulu ve kararlı bir şekilde başladı. Partimizin gerçekleştirmiş olduğu 6. Gençlik Kampı’ndan gayet moralli dönen gençliğimiz, hiç ara vermeden gerici-ezberci sistemle mücadeleye girişti.

Kurtuluş Yolu Gazetesi’nin 79. sayısı lise yoldaşlarımız aracılığı ile Ankara sokaklarında halkla buluşturuldu.  Halkın yoğun olarak kullandığı Karanfil Sokak ve Yüksel Caddesi’nde, Tayyipgiller’in teşhiri yapıldı. Ve ajitasyon-propaganda ile gazete satışlarımız gerçekleştirildi. Hemen ardından, liseli gençliğimiz Gerici-Ezberci eğitime karşı Örgütlü Mücadeleye çağrı yaptı.

Ankaralı Halk Kurtuluşçu Liseliler 20.09.2014 günü “Gerici-ezberci eğitime karşı ÖRGÜTLÜ MÜCADELEYE!” sloganı ile yeni bir eylem gerçekleştirdi.

Parti Genel Merkezi önünden kortej halinde başlayan eylemimize halkın ilgisi büyüktü. Sloganlar ve alkışlarla devam eden eylemimiz Yüksel Caddesi’nde Liseli Gençlik Komitesi’nden bir yoldaşımızın yaptığı basın açıklaması ve atılan “Gerici-Ezberci Eğitme Hayır”, “Demokratik-Laik-Anadilde Eğitim”, “Eşit-Parasız-Bilimsel Eğitim”, “Yaşasın Gençliğin Devrimci Mücadelesi” sloganlarıyla ile son buldu.

Basın açıklamasının ardından bildiri dağıtımı yapıldı. Basın açıklaması sırasında tanıştığımız liseli genç arkadaşları Partimize davet edip güncel meseleler hakkında sohbet etmek fırsatı yakaladık.

Halk Kurtuluşçu Liseliler olarak gençliğin haklı mücadelesini daha da büyütmeye, başarıya ulaştırıncaya kadar dövüşmeye devam edeceğiz. Yıldırılamaz Gençliğin gücünü tüm dünyaya göstereceğiz.

Halk Kurtuluşçu Liseliler

ETİKETLER: