Site rengi

Tasarım

Hedef Müslüman İsrail

04.04.2015
559
A+
A-

Doktor Hikmet Kıvılcımlı’nın öğrencisi genel başkandan HDP eleştirisi: 

Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Ankut, Odatv’ye konuştu.

Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Ankut, Halkların Demokratik Partisi ile ilgili olarak farklı bir yaklaşım getirdi:

“HDP, PKK’nın legal plandaki temsilcisidir.1991’de Sovyetler Birliği ve Sosyalist Kamp’ın çöküşüyle birlikte, dümeni Atlantik’e-Amerika’ya kırmıştır. Ve Miami sahillerine demir atmıştır.

Böylelikle de savunduğu Kürt Meselesi’ni ABD Emperyalistleri’nin emrine sunmuştur. Yönetici ABD olmak üzere artık bu meseleyi o yıldan bu yana birlikte savunup ‘Çözüm Süreci’ni yürütmektedirler. Bu süreç artık Kürt Sorunu’nun Amerikancı, yani Amerikan Emperyalistleri’nin çıkarları doğrultusunda çözümlenmesi hedefidir. Bu da Ortadoğu’da ikinci bir İsrail’in, ‘Müslüman İsrail’in yaratılmasıyla noktalanacaktır.”

Ankut, dostumdur. Kıvılcımlı ekolündendir. Tam bir devrimcidir. Gerçek bir solcudur… Bu arada, HKP’nin de seçime girme şansı yakalaması da son derece önemlidir.

Fikir tartışması için diyalektik bir yol izleme açısından, ‘Dilerim HDP, yüzde 10 barajını geçer’ yazımın en sağlam antitezini o dillendirir diye düşündüm. Dillendirdi de:

“DEMİRTAŞ’IN SÖZLERİ TAYYİP İLE AYNIDIR”

“HDP yöneticileri ABD’nin, NATO’nun, BM’nin doğrudan meseleyi ele almasını ve çözümde arabulucu hakem olmasını talep etmektedir. Hem de defalarca…

Demirtaş başkanlığındaki HDP Heyeti ‘ABD’den Suriye için bize rol vermesini istedik’ diye açıkça açıklamalar yapabilmektedir.

Yine aynı Demirtaş, TC tarihindeki en yaygın, en kitlesel, en demokratik, en insancıl, en doğacı, en hayvansever ve devrimci bir halk hareketi, ayaklanma ve halk isyanı olan Taksim Gezi İsyanı’nı bile ‘Buradan bir darbe çıkarmak isteyenlerle birlikte olmayız biz’ diyerek, karalamaya, mahkûm etmeye çalışmıştır. HDP, bu şanlı isyanımıza sadece katılmamakla kalmamış, ona çamur atmaya da kalkışmıştır. Yukarıdaki söylenenler tam da Tayyip’in söyledikleriyle benzerdir. Hatta aynıdır.

Demirtaş, bu direnişimizle verdiğimiz on civarındaki gencecik, masum şehitlerimize, fidanlarımıza da kara çalmış olmaktadır. Tam da Tayyip gibi…

Ortak paydaları hep aynıdır Meclis’teki burjuva partileri Amerikancılıkta hacının hacıyı Mekke’de bulduğu gibi birbirlerini bulmakta, anlaşmaktadırlar.”

– İyi de Demirtaş’ın solculuğu?..

Demirtaş, bir süreden beri demokratı, hatta solcuyu oynamaktadır. Bunların demokratlığı, ABD’nin ‘Project Democracy’ diye tanımladığı Amerikan işbirlikçiliğidir. Başka da hiçbir şey değildir.

Bu parti, ne yazık ki, bugün bizim ‘Sevrci Soytarı Sahte Sol’ diye adlandırdığımız grupları da peşine takmış, ibrikçisi yapmıştır.”

– Peki nasıl çözülecek bu Kürt Meselesi?

“Kürt Sorunu’nun; gerçek anlamda eşitlik, özgürlük ve kardeşlik temelinde çözülmesi savunulmalıdır.

Halkımız iki milliyetten meydana gelir: Kürt ve Türk. Bu da iki halkın gerçek anlamda eşitliğini ve kardeşliğini savunmak demektir.

Sosyalist bir ekonomik düzen temelinde Türk ve Kürt Halk Cumhuriyeti’ni kurmak demektir. Biz buna bugün Edirne’den, Doğu Türkistan da dahil olmak üzere, Çin sınırına dek uzanan geniş coğrafyada Sosyalist Türk-Kürt Halk Cumhuriyeti’ni kurmak diyoruz.

Kürt Sorunu’nun bu devrimci çözümü HDP’nin savunduğu Amerikancı çözümün taban tabana zıddıdır, karşıtıdır.

Amerikancı çözüm, ikinci bir İsrail yaratarak Batılı Emperyalistlerin Ortadoğu’daki gücünü, etkisini, zulüm ve sömürüsünü katmerlendirerek pekiştirmeyi amaçlar.

“Halkız, haklıyız, yeneceğiz!”

Biz, Doğu’nun büyük devrimcilerinin; MollanurVahidov’un, Sultangaliyev’in, Turar Rıskılov’un, Mustafa Suphi, Ethem Nejat ve yoldaşlarının, Marks, Engels, Lenin ve Kıvılcımlı Usta’ların… Denizler’in, Mahirler’in tek ve meşrû mirasçısıyız, savunucusuyuz.”

– Peki ne olacak bütün bu işlerin sonunda?

“Önümüzdeki seçimlere bu anlayışımız doğrultusunda bakıyoruz. Biliyoruz ki en sonunda halklarımız bizi anlayacak. Yolumuzun doğruluğunu, amacımızın yüceliğini, insancıllığını görecek, kavrayacak. Sonunda mutlaka biz kazanacağız, halklar kazanacak. Bundan adımız gibi eminiz…

Halkız, Haklıyız, Yeneceğiz!”

Halit Kakınç 

 

Odatv.com