Site rengi

Tasarım

HKP bu kez de İSPARK vurgununu yargıya taşıdı

03.08.2017
565
A+
A-

AKP’giller’in, İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle bağlantılı yolsuzluklarının ardı arkası kesilmiyor. Hatırlanacağı gibi kısa süre önce, Partimizin, AKP’li Pendik Belediyesindeki vurgunları yargıya taşımasının üzerine Danıştay, İBB Başkanı Topbaş, Pendik Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri ve sorumlular hakkında soruşturma açılmasına karar vermişti.

Kurtuluş Partili Hukukçular bu kez de AKP’giller’in İSPARK vurgununu yargıya taşıdı. Basında konuyla ilgili çıkan haberler üzerine harekete geçen Halkçı Hukukçular başta İBB Başkanı Kadir Topbaş olmak üzere İSPARK’tan sorumlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Başkanları ve diğer tüm sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu.

HKP’li Hukukçular, suç duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

Görüldüğü gibi, müvekkil Halkın Kurtuluş Partisi kurulduğu 2005 yılından itibaren “BÜYÜK VURGUNLA MÜCADELE”yi programına koymuş, 1950’lerle 2005 verileri ve rakamlarını karşılaştırmalı olarak değerlendirip dünden bugüne ülkemizdeki vurgunun boyutlarını açıklamıştır. Aradan geçen 12 yılda bu acımasız soygun, vurgun ve talan azalmak yerine (olayımızdaki gibi) her geçen gün boyutlanarak artmıştır.

“Nerede bir yolsuzluk, vurgun ve talan varsa anında üstüne gitmeyi ve suçluların cezalandırılmasını sağlamaya bir vatan borcu ve yurtseverlik görevi olarak gören müvekkil parti adına işbu şikâyette bulunuyoruz ve Cumhuriyetin Savcılarını da göreve davet ediyoruz. 5.7.2017

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

ETİKETLER: