Site rengi

Tasarım

HKP İzmir İl Örgütü 27 Mayıs Politik Devrimi’ni Kutladı

27.05.2015
601
A+
A-

Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü; 27 Mayıs Politik Devrimi’ni Karşıyaka İzban önünde yaptığı bir basın açıklaması ile kutladı. Karşıyaka İzban önünde bir araya gelen HKP’liler adına Genel Sekreter yardımcısı ve İzmir İkinci Bölge Milletvekili adayı Av. Tacettin Çolak basın açıklaması yaptı.

Çolak konuşmasında “27 Mayıs; halklarımızın, İşçi Sınıfımızın, yurtseverlerin, devrimcilerin yararına Politik bir Devrimdir. Bunun içindir ki Partimizin ilk Genel Başkanı Hikmet Kıvılcımlı 27 Mayıs’ı selamlamıştır. Halktan yana politik bir devrim olduğu ve Cumhuriyet döneminin en demokrat anayasası olan 1961 Anayasası’nı hediye ettiği içindir ki, bizler gibi Denizler, Mahirler de sahiplenmişlerdir 27 Mayıs’ı.” dedi.

Çolak konuşmasını, “Satılmadık fabrika, liman, tersane, tesis bırakmadılar Tayyipgiller. Ortadoğu Halklarının katledilmesine, birbirlerine düşürülmesine, bağımsızlıklarının AB-D Emperyalistlerine teslim edilmesine katkı sunuyorlar, Tayyipgiller. Yeni Sevr’e karşı çıkan Yurtseverleri zindanlara atıyorlar, Ortaçağa gidişe karşı çıkan gençlerimizi Şanlı Gezi İsyanı’mızda olduğu gibi katlediyorlar, zaten evlat acısıyla yüreklerinde kapanmayacak yaralar açılan Analarımızı meydanlarda meczuplaştırdıkları yığınlara yuhalatıyorlar. Cennet vatanımızı halkımız için, işsizlik pahalılık, zam zulüm cehennemine çeviriyorlar. Yargı Tayyipgiller’in Hukuk Bürosuna, Üniversiteler medreselere dönüştürülüyor. İşçilerimiz iş cinayetleriyle katlediliyor. Tayyipgiller vatana ihanet ve insanlık suçu işliyorlar.

Tayyipgiller’in ihanetlerinin ve halkımıza, insanlığa karşı işledikleri suçların hesabını soracak olan Halkın İktidarıdır. Bu hesap sorulacaktır. Tayyipgiller hiç korkmasın. Irz suçu işlemedikleri sürece ne ipe gönderilecek, ne kurşuna dizileceklerdir. Ama şundan da emin olsunlar: Ellerine çelik bilezik geçirilecek, dört duvar arasında ömürlerini tamamlamaları sağlanacaktır. Bu böyle biline” sözleriyle bitirdi.

Açıklama sırasında sık sık “Emperyalistler İşbirlikçiler Geldikleri Gibi Gidecekler”, “Kahrolsun ABD-AB Emperyalzmi”, “Gün Gelecek Devran Dönecek Tayyipgiller Halka Hesap Verecek”, “Kahrolsun Faşizm Yaşasın Sosyalizm” sloganları atıldı.

 

Halkın Kurtuluş Partisi

                                                                                                           İzmir İl Örgütü