Site rengi

Tasarım

Kızıldere Şehitlerini Mahir Yoldaş’ın mezarı başında andık

03.04.2017
640
A+
A-

30 Mart 1972’de Tokat’ın Niksar ilçesine bağlı Kızıldere Köyü’nde 12 Mart Faşizmi’nin NATO’cu generalleri tarafından katledilen Mahir Çayan, Hüdai Arıkan, Cihan Alptekin, Nihat Yılmaz, Ertan Saruhan, Ahmet Atasoy, Sinan Kazım Özüdoğru, Sabahattin Kurt, Ömer Ayna, Saffet Alp adlı ON yiğit devrimciyi Karşıyaka Mezarlığında Mahir Çayan’ın Mezarı Başında anıldı.

30 Mart Perşembe günü saat 18.30’da Karşıyaka Mezarlığı 2 nolu kapının önünde toplandık. Daha sonrasında Mahir Çayan Yoldaş’ın mezarı başında, “Kızıldere Şehitleri Ölümsüzdür, Devrim Şehitleri Ölümsüzdür, Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın Halkların Kardeşliği, Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız” sloganları atıldı. Anmamıza Mahir Çayan ve Kızıldere Şehitleri’nin nezdinde tüm devrim şehitleri için saygı duruşuyla başladık. Tüm yumruklar havada, haykırdı İkinci Kurtuluş Savaşçıları: “Selam Olsun Bizden Önce Geçene, Selam Olsun Savaşırken Düşene”.

Saygı duruşundan sonra yapılan açıklamada ”Kızıldere Şehitlerini savunmak Antiemperyalist, Antişovenist, Antifeodal olmaktır. Ortaçağcılığa karşı durmaktır. Ülkemizin Faşist Din Devletine dönüştürülmesine karşı olmaktır. ABD-AB Emperyalistleri eliyle kurulmaya çalışılan, Yeni İsrail olacak olan kukla Kürdistan’a karşı olup Kürt sorunun çözümünde Emperyalist çözüme karşı, Halkların kardeşçe yaşayacağı devrimci bir çözümü savunmak” olduğuna vurgu yapıldı. Kızıldere Şehitlerini savunmak “Katil ABD Ortadoğu’dan Defol” diyebilmektir. İnsanlığın kurtuluşu olan Sosyalizm davasını savunmak olduğu söylendi.

Kurtuluş Partisi Gençliği olarak bir kez daha söylüyoruz; 

Denizlerin, Mahirlerin ve Türkiye Devrimi’nin Önderi Ustamız Hikmet Kıvılcımlı’nın uğruna hayatlarını adadığı davayı zafere ulaştıracağız. Tüm dünyayı ve ülkemizi kan gölüne çeviren, BOP’u yani Yeni Sevr planlarını uygulamaya sokan, kardeş halkları birbirine düşürmeye çalışan ABD ve AB Emperyalistlerini ve onların yerli işbirlikçileri bir daha gelmemek üzere atacağız.

Kızıldere’nin, Mahirlerin, Denizlerin Hesabını Soracağız!

Yaşasın İkinci Kurtuluş Savaşımız!

Yaşasın Sosyalizm!

Yaşasın Kürt ve Türk Halkının Kardeşliği!  Sloganları eşliğinde eylem sonlandırıldı.

30.03.2017

     Ankara’dan Kurtuluş Partisi Gençliği