Site rengi

Tasarım

Kobanê Halkları Yalnız Değildir

01.10.2014
663
A+
A-

 

Halkların kanını emmeye doymayan katil AB-D Emperyalistleri, Kobanê’de IŞİD eliyle katliamlar yapıyor. AB-D Emperyalistleri Ortadoğu’yu bölüp parçalamak için her türlü yolu deniyorlar. BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) adını verdikleri planlarını hayata geçirmek için gittikleri her yere kan, gözyaşı götürüyorlar.

IŞİD, Kobanê‘de mazlum halkları katlediyor. Tayipgiller hükümeti de IŞİD’e her türlü desteği sağlayarak, sahiplerine yani AB-D Emperyalistlerine uşaklıkta sınır tanımıyor.

IŞİD’in yaptığı katliamlara sessiz kalınmayacağını, Kobanê ve Ortadoğu Halklarının yalnız olmadığını göstermek için 27 Eylül Cumartesi günü Taksim’de eylem düzenlendi. DİSK, KESK, TMMOB, TTB’nin çağrısıyla siyasi parti ve demokratik halk örgütlerinin katıldığı ve Taksim-Tünel’de başlayan eylem, Galatasaray Lisesi’ne kadar sloganlar eşliğinde devam etti. Galatasaray Lisesi önünde kurumlar adına basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında; Kobanê ve Ortadoğu Halklarının yalnız olmadığı, IŞİD Kobanê’den ve Ortadoğu’dan kovulana kadar mücadele edileceği vurgulandı.

Bizler de Halkın Kurtuluş Partisi olarak her zaman olduğu gibi bu eylemde de yerimizi aldık. Mazlum Kobanê ve Ortadoğu Halkları, IŞİD denilen canilerden kurtulana kadar bulunduğumuz her alanda mücadele edeceğimizi bir kez daha söylüyoruz. AB-D Emperyalistleri ve onun uşakları şunu iyi bilmelidirler: Direnen halklar eninde sonunda zafer kazanacaklar ve halkların katillerinden hesap soracaklar.

 

Kobanê Halkları Yalnız Değildir!

Biji Berxwedana Kobanê!

Kahrolsun AB-D Emperyalizmi!

 

İstanbul’dan

Kurtuluş Partililer

ETİKETLER: